Ölümsüzlüğün eşiğine yaklaşmış gururlu bir adam olan Azir, çok eski zamanlarda Shurima'nın ölümlü bir imparatoruydu. Zaferlerin en büyüğünü yaşarken kibri yüzünden ihanete uğradı ve öldürüldü. Şimdiyse aradan geçen bin yılın ardından Yükseliş'e ermiş, muazzam bir güçten oluşan bir varlık olarak tekrar doğdu. Kumlara gömülmüş şehri tekrar ayağa kalkarken Azir, Shurima'yı eski görkemli günlerine döndürmenin peşinde.


Özellikler

Can
552 (+92 lvl)
Mana / Enerji
350.56 (+42 lvl)
Can Yenileme
7 (+0.55 lvl)
Saldırı Gücü
52 (+2.8 lvl)
Zırh
19.04 (+3 lvl)
Saldırı Hızı
552 (+92% lvl)
Büyü Direnci
30 (+0.5 lvl)
Hareket Hızı
335

Dostlar için Tüyolar

  • İleri!'de biriken askerlerin hepsini kullanmamaya çalış. Topyekun saldırılar harici, askerlerden birini cepte tut. Kaçman gerektiğinde veya ilkini yanlış yere koyduğunda ikincisini kullanırsın.
  • Askerleri koridorda rakibin şampiyonları ile minyonları arasına koy. Böylece, askerleri hem son vuruş yapmada kullanabilir, hem de koridor rakibine karşı tehdit oluşturmada kullanabilirsin.
  • İmparatorluk Muhafızları'nı öncelikle savunmaya yönelik bir yetenek olarak düşün. Rakip sana veya takım arkadaşlarına saldırdığında bu yeteneği kullan. Takım arkadaşların çağrılan askerlerin arasından geçip gidebilir, rakibin yakın dövüş şampiyonlarına karşı yeteneğin bu yönünü avantaja çevirebilirsin.
  • Her kuşun eti yenmez!

Rakipler için Tüyolar

  • Azir hasar vermek için askerlerini kullanır ama yerlerini çok sık değiştiremez. Askerlerin hareketsiz kaldıkları süreleri kendi menfaatine çevirmeye bak.
  • Azir'in uzun bir zaman aralığına yayılmış muazzam hasar potansiyeli vardır ancak diğer büyücüler gibi öyle birden uygulayabileceği ani hasara sahip değildir. Azir karşılaşmayı kendi lehine çevirmeden önce ani hasarla onu etkisiz hale getirmeye çalış.
  • Kumdan Askerleri kızgın közler gibi düşün. Közün üstünde durma.

Yetenekler

(Pasif)
Shurima'nın Mirası

Azir yok edilen dost ya da rakip kulelerinin kalıntılarından Güneş Kursu oluşturabilir.

(QWrapper)
Kumların Fatihi

Bekleme Süresi: 0 - Menzil: 740

Azir, tüm Kumdan Askerlere belli bir konuma gitme emri verir. Kumdan Askerler koşarlarken çarpıp içinden geçtikleri bütün hedeflere büyü hasarı verir ve 1 saniyeliğine yavaşlatma etkisi uygular.

(W)
İleri!

Bekleme Süresi: 0 - Menzil: 500

Azir'in çağırdığı Kumdan Asker, onun yerine yakındaki hedeflere saldırır. Azir'in normal saldırıları yerine geçen bu saldırılar, Kumdan Asker'in menzili dahilindeki hedeflere yapılabilir ve bir hat üzerindeki rakiplere büyü hasarı verir. İleri! ayrıca pasif olarak Azir'e ve Kumdan Askerlere saldırı hızı verir.

(EWrapper)
Kayan Kumlar

Bekleme Süresi: 0 - Menzil: 1100

Azir kısa süreliğine kalkana bürünür ve Kumdan Askerlerinden birine doğru atılarak rakiplere hasar verir. Bir rakip şampiyonla çarpışırsa anında yeni bir Kumdan Asker hazırlar ve hareketine son verir.

(R)
İmparatorluk Muhafızları

Bekleme Süresi: 120/105/90 - Menzil: 250

Azir'in çağırdığı askerler, yan yana dizilerek ileriye doğru atılır ve rakipleri geriye savurarak, onlara hasar verir.


Kostümler

Azir
Azir (Kumların İmparatoru) 0 numaralı kostümü
Galaktik Azir
Azir (Kumların İmparatoru) 1 numaralı kostümü
Ölülerin Efendisi Azir
Azir (Kumların İmparatoru) 2 numaralı kostümü
SKT T1 Azir
Azir (Kumların İmparatoru) 3 numaralı kostümü
Savaş Ustası Azir
Azir (Kumların İmparatoru) 4 numaralı kostümü