Yıldızların ötesinden gelen seyyah Bard; yaşamın, kargaşanın umursamazlığına direnebileceği denge için mücadele eden bir sükunet temsilcisi. Çoğu Rüneterra'lı onun sıra dışı tabiatını sorgulayan çeşit çeşit türküler söylese de hepsi, muazzam büyü gücü taşıyan nesnelerin bu kozmik avareyi cezp ettiğinde hemfikir. Micin denen yardımsever ruhlardan bir koroyla çevrili halde yaptığı işleri fenalığa yormak imkânsız; çünkü Bard kendi tuhaf üslubuyla olsa bile her zaman çoğunluğun iyiliğine hizmet ediyor.


Özellikler

Can
535 (+89 lvl)
Mana / Enerji
350 (+50 lvl)
Can Yenileme
7.5 (+0.55 lvl)
Saldırı Gücü
52 (+3 lvl)
Zırh
34 (+4 lvl)
Saldırı Hızı
535 (+89% lvl)
Büyü Direnci
30 (+0.5 lvl)
Hareket Hızı
330

Dostlar için Tüyolar

  • Micin saldırılarını güçlendirmek için tını toplamak elbette önemli, ama koridordaki arkadaşını ihmal etme sakın! Sihirli Yolculuk ile koridora dönerken yanında takımından birini de getir, dönüşün muhteşem olsun.
  • Koruyucunun Mabedi tam güce ulaştığında daha fazla iyileştirir, kullandıktan sonra biraz beklemen iyi olur.
  • Sihirli Yolculuk geçitlerinden rakiplerin de faydalanabildiğini ve ulti yeteneğinin dost düşman herkes üzerinde etkili olduğunu unutma!

Rakipler için Tüyolar

  • Bard'ın açtığı Sihirli Yolculuk geçitlerini rakipleri de kullanabilir. Güvenli olduğuna inanıyorsan peşinden gidebilirsin.
  • Bard'ın iyileştirme mabetlerini üzerinden geçerek yok edebilirsin. Bard'ın takım arkadaşlarının bunlardan faydalanmasına izin vermemeye çalış.
  • Bard'ın ulti yeteneği olan Kader Birliği; takım arkadaşları, rakipler, canavarlar ve kuleler üstünde etkilidir. Bazı durumlarda senin de etkisine girmen avantajlı olabilir!

Yetenekler

(Pasif)
Gezginin Çağrısı

Bard'ın varlığı, sihirli tınıların belirmesine neden olur ve bu tınılar toplandığında Bard'a deneyim, mana ve hız patlaması kazandırır. Bir de, Bard'ın peşine takılıp ona saldırılarında yardımcı olan küçük ruhlar vardır. Tını toplamak, micin adındaki bu ruhların oyun ilerledikçe güçlenmesini sağlar.

(Q)
Kozmik Bağ

Bekleme Süresi: 11/10/9/8/7 - Menzil: 25000

Bard'ın yaptığı büyü atışı, isabet ettiği ilk rakibi yavaşlattıktan sonra yoluna devam eder. Duvara çarparsa isabet ettiği ilk rakibi sersemletir, başka bir rakibe isabet ederse ikisini birden sersemletir.

(W)
Koruyucunun Mabedi

Bekleme Süresi: 12 - Menzil: 800

Ortaya çıkardığı iyileştirme mabedi, yerde kısa bir süre geçirdikten sonra güçlenir ve takım arkadaşlarından ilk dokunanı iyileştirerek kaybolur.

(E)
Sihirli Yolculuk

Bekleme Süresi: 18/17/16/15/14 - Menzil: 900

Bard yakındaki duvar veya arazi üzerinde bir kapı açar. Dost ve rakip şampiyonlar kapının girişine doğru hareket ederek tek yönlü olarak kapının çıkışına seyahat edebilir.

(R)
Kader Birliği

Bekleme Süresi: 130/115/90 - Menzil: 3400

Bard, hedef konuma yolladığı ruh enerjisi ile etki alanı içindeki bütün şampiyonları, minyonları, canavarları ve kuleleri kısa süreliğine dondurur.


Kostümler

Bard
Bard (Kozmik Koruyucu) 0 numaralı kostümü
Ağaç Ata Bard
Bard (Kozmik Koruyucu) 1 numaralı kostümü
Kartopu Savaşı Bard
Bard (Kozmik Koruyucu) 5 numaralı kostümü
Ozan Bard
Bard (Kozmik Koruyucu) 6 numaralı kostümü