Diana, elindeki hilâl şeklindeki Ay bıçağıyla, Targon Dağı ve civarında yasaklanmış bir inanç olan Lunari'nin savaşçısı olarak mücadele ediyor. Karın, soğuk kış geceleri aldığı renkteki ışıl ışıl zırhıyla adeta gümüş Ay'ın gücünün vücut bulmuş hali. Targon'un bulutları delip geçen zirvesinin ötesinden bir Suret'in özüyle bütünleşen Diana, artık tam anlamıyla insan değil ve bu dünyadaki gücüyle amacını anlamak çabalıyor.


Özellikler

Can
594 (+95 lvl)
Mana / Enerji
297.2 (+40 lvl)
Can Yenileme
7.5 (+0.85 lvl)
Saldırı Gücü
53.04 (+3 lvl)
Zırh
31 (+3.6 lvl)
Saldırı Hızı
594 (+95% lvl)
Büyü Direnci
32.1 (+1.25 lvl)
Hareket Hızı
345

Dostlar için Tüyolar

  • Hilal Saldırısı'nı isabet ettirmek çok önemlidir; ama ıskalamaktan korkma; kısa bekleme süresine ve düşük mana bedeline sahiptir.
  • Ay Koşusu'nu Ay Işığı'yla birlikte gerçekleştireceğin ve bir başka Hilal Saldırısı için bekleyeceğin zamanı iyi kolla.
  • Ay Düşüşü'nü ve Ay Koşusu'nu kullanarak hedefte kal, fazladan hasar için de Gümüşay Bıçağını kullan.

Rakipler için Tüyolar

  • Ay Işığı'ndan etkilendiysen Hilal Saldırısı'nı savuştur veya güvenli bir yere kaç.
  • Solgun Kamer küreleri sadece birkaç saniye kalır. Diana'yla karşılaşmaktan kaçın ve kalkanı dağıldıktan sonra onunla yüzleş.
  • Diana, Ay Işığı olmadan Ay Koşusu'nu kullanırsa çok saldırgan oynayabilir; ama yerine dönmesi mümkün olmadığında yavaşlatarak veya sersemleterek onu cezalandırabilirsin.

Yetenekler

(Pasif)
Gümüşay Bıçağı

Her üç saldırıdan biri mana yeniler ve yakındaki rakipleri biçerek onlara fazladan büyü hasarı verir. Her yetenek kullanımı sonraki 3 saldırı boyunca saldırı hızı sağlar.

(Arc)
Hilal Saldırısı

Bekleme Süresi: 8/7.5/7/6.5/6 - Menzil: 900

Diana'nın bıçağını savurarak ortaya çıkardığı ay enerjisi, bir bölgeye hasar verdikten sonra patlar. Ay ışığı dezavantajının etkisindeki gizlenmemiş rakipleri açığa çıkartır.

(Orbs)
Solgun Kamer

Bekleme Süresi: 10 - Menzil: 800

Diana'nın yarattığı üç küre, etrafında döner ve rakiplere temas ettiğinde patlayarak alan etkili hasar verir. Diana ayrıca hasarı emen geçici bir kalkan elde eder. Üçüncü küre de patlarsa, kalkan ilave güç kazanır.

(Vortex)
Ay Düşüşü

Bekleme Süresi: 26/24/22/20/18 - Menzil: 450

Diana yakındaki tüm rakipleri kendine çeker ve yavaşlatır. Pasif olarak Diana'ya yetenek kullanımlarından sonra saldırı hızı kazandırır.

(Teleport)
Ay Koşusu

Bekleme Süresi: 25/20/15 - Menzil: 825

Diana bir rakibe atılarak büyü hasarı verir. Ay Işığı'nın etkisindeki bir hedefe atılmak için kullanılırsa, Ay Koşusu'nun bekleme süresi olmaz.


Kostümler

Diana
Diana (Ay'ın Hiddeti) 0 numaralı kostümü
Kara Valkyrie Diana
Diana (Ay'ın Hiddeti) 1 numaralı kostümü
Ay Tanrıçası Diana
Diana (Ay'ın Hiddeti) 2 numaralı kostümü
Zebani Diana
Diana (Ay'ın Hiddeti) 3 numaralı kostümü
Kanlı Ay Diana
Diana (Ay'ın Hiddeti) 11 numaralı kostümü