Zaun'un tekinsiz sokaklarından gelen yaman delikanlı Ekko, zamana istediği gibi müdahale ederek her türlü durumu lehine çeviriyor. Kendi icadı olan Zaman Kapsülü'nü kullanarak gerçekliğin sonsuz ihtimallerinde keşfe çıkıp mükemmel anı elde etmeye çalışıyor. Özgürlüğüne hayli düşkün olsa da dostlarının başı dara girince onları korumak için her şeyi göze alıyor. Dışarıdan bakıldığında ise Ekko her defasında imkansızı ilk denemesinde başarmış gibi görünüyor.


Özellikler

Can
585 (+85 lvl)
Mana / Enerji
280 (+50 lvl)
Can Yenileme
9 (+0.9 lvl)
Saldırı Gücü
55 (+3 lvl)
Zırh
32 (+3 lvl)
Saldırı Hızı
585 (+85% lvl)
Büyü Direnci
32 (+1.25 lvl)
Hareket Hızı
340

Dostlar için Tüyolar

  • Kronokırılma kaçmak için oldukça faydalı bir araçtır ama saldırıya yönelik kullanıldığında da bir hayli etkili olabilir. Hasar potansiyelini sakın yabana atma.
  • Bir rakip şampiyon üzerinde Z-Kapsülü Rezonansı'nı tetikleyebilirsen, Kronokırılma ile risk alarak bunu değerlendirebilirsin. Gelen ilave hareket hızı kaçmayı kolaylaştırır.
  • Zaman Sıçraması'nın atılma özelliği, Ekko'nun diğer yeteneklerini kullanma fırsatı yaratmak için idealdir. Kurmalı Kapan'la tek vurup çift saymak için veya Paralel Yakınsama'yı patlatmak üzere konum almak için kullanabilirsin.

Rakipler için Tüyolar

  • Ultisi devre dışıyken Ekko bir hayli zayıf kalır. Kronokırılma'nın ne durumda olduğunu kestirmek için Ekko'nun arkasında bıraktığı ize dikkat et.
  • Ekko'nun sersemletme alanının oluşması 3 saniye sürer. Büyü yapmaya başladığında Ekko'da beliren görsele bakıp, alanın nerede çıkacağını tahmin etmeye çalış.
  • Kurmalı Kapan'dan isabet eden ikinci saldırı daha fazla hasar verir, sakınman iyi olur.

Yetenekler

(Pasif)
Z-Kapsülü Rezonansı

Ekko'nun Zaman Kapsülü, yetenek ve saldırılarını zaman enerjisi ile güçlendirir. İsabet eden her üçüncü yetenek veya saldırı ilave hasar verir ve hedef bir şampiyonsa Ekko'nun hareket hızı artar.

(Q)
Kurmalı Kapan

Bekleme Süresi: 9/8.5/8/7.5/7 - Menzil: 1075

Ekko'nun fırlattığı zaman bombası bir rakip şampiyona isabet ederse, zamanın bozulmaya uğradığı bir alan oluşturur ve alan içindeki herkesi yavaşlatarak hasar verir. Bir süre sonra yoluna çıkanlara hasar vererek Ekko'ya geri döner.

(W)
Paralel Yakınsama

Bekleme Süresi: 22/20/18/16/14 - Menzil: 1600

Ekko'nun zamanın akışını yarıp oluşturduğu anomali, birkaç saniye sonra içinde kalan rakipleri yavaşlatır. Ekko bu alanın içine girerse bir kalkan kazanır ve rakipleri zamanda dondurarak sersemleten bir patlamaya yol açar.

(E)
Zaman Sıçraması

Bekleme Süresi: 9/8.5/8/7.5/7 - Menzil: 325

Ekko gelecek saldırılardan kaçınmak üzere yuvarlanırken Zaman Kapsülü'nü çalıştırır. Bir sonraki saldırısı ilave hasar verir ve gerçekliği bükerek Ekko'yu hedefinin yanına gönderir.

(R)
Kronokırılma

Bekleme Süresi: 110/90/70 - Menzil: 850

Ekko zamanın akışını kırarak hedef alınamaz hale gelir ve zamanda daha elverişli bir ana geri gider. Birkaç saniye önce nerede duruyorsa oraya döner ve bu süre esnasında aldığı hasarın belli bir oranı kadar kendini iyileştirir. Ekko'nun ortaya çıktığı alandaki rakipler muazzam hasar alır.


Kostümler

Ekko
Ekko (Zamanı Kıran Çocuk) 0 numaralı kostümü
Kum Fırtınası Ekko
Ekko (Zamanı Kıran Çocuk) 1 numaralı kostümü
Okullu Ekko
Ekko (Zamanı Kıran Çocuk) 2 numaralı kostümü
KOD ADI: Ekko
Ekko (Zamanı Kıran Çocuk) 3 numaralı kostümü
SKT T1 Ekko
Ekko (Zamanı Kıran Çocuk) 11 numaralı kostümü