Valoran'ın en korkulan silahşoru olan Fiora mavi çelikten kılıcının hızı kadar, acımasızlığı ve keskin zekâsıyla da tanınır. Demacia Krallığı'ndan Laurent Ailesi'nin üyesi olan Fiora, neredeyse sonlarını getiren bir skandalın ardından kontrolü babasının elinden alıp ailenin başına geçti. Laurent Ailesi'nin itibarı iki paralık olmuştu ama Fiora ailesinin şerefini ve Demacia'nın büyük aileleri arasında hak ettiği yeri geri kazanmasını sağlamak için bütün gücüyle mücadele etmeye ant içti.


Özellikler

Can
550 (+85 lvl)
Mana / Enerji
300 (+40 lvl)
Can Yenileme
8.5 (+0.55 lvl)
Saldırı Gücü
68 (+3.3 lvl)
Zırh
33 (+3.5 lvl)
Saldırı Hızı
550 (+85% lvl)
Büyü Direnci
32.1 (+1.25 lvl)
Hareket Hızı
345

Dostlar için Tüyolar

  • Düellocu'nun Dansı sayesinde Fiora seri kapışmalarda üstünlük kazanır. Zayıf noktaya vurduğunda kazandığın hız takviyesini kaçmak ya da sonraki vuruşa hazırlanmak için kullan.
  • Büyük Mücadele, Fiora'nın en dayanıklı rakipleri bile alt etmesini ve ardından başarılı olursa iyileşmesini sağlar. Bu yüzden rakibin ön saflarına bodoslama saldırmaktan çekinme.

Rakipler için Tüyolar

  • Düellocunun Dansı, Fiora'nın nereden saldırmaya çalışacağını gösterir. Denediği zaman ağzının payını vermeye hazır ol.
  • Fiora'ya hareketsiz bırakan engelleme etkileri uygulamadan önce iki kere düşün. Hamlesi hazırsa gücünü sana karşı kullanabilir.

Yetenekler

(Pasif)
Düellocunun Dansı

Fiora yakındaki rakip Şampiyonlara meydan okuyarak kendisinden kaçınmaya zorlar. Bir yön seçerek o yönden rakibe vurmaya çalışır. Bu görevde başarılı olursa küçük bir bonus elde eder ve yeni bir yön seçer.

(Q)
Hamle

Bekleme Süresi: 16/14/12/10/8 - Menzil: 400

Fiora bir yöne hamle yapıp yakındaki bir rakibi deşer ve fiziksel hasar vererek vuruş etkisi uygular.

(W)
Karşı Hamle

Bekleme Süresi: 0 - Menzil: 750

Fiora gelen bütün hasar ve engellemeleri kısa süreliğine savuşturur. Ardından bir yöne saldırır. Bu saldırı, isabet alan ilk şampiyonu yavaşlatır. Fiora bu yetenekle hareketsiz bırakan bir etkiyi savuşturduysa rakip şampiyon sersemler.

(E)
Kılıç Sanatı

Bekleme Süresi: 13/11/9/7/5 - Menzil: 425

Sonraki iki saldırı için Fiora saldırı hızını arttırır. İlk saldırı hedefi yavaşlatırken ikincisi kritik vuruş gerçekleştirir.

(R)
Büyük Mücadele

Bekleme Süresi: 110/90/70 - Menzil: 500

Fiora bir rakip şampiyonun zayıf noktalarının dördünü birden açığa çıkarır ve hedefinin yakınındayken hareket hızı kazanır. Fiora 4 zayıf noktaya birden vurur ya da en az bir zayıf noktaya vurduktan sonra hedef katledilirse kendisi ve bölgedeki takım arkadaşları sonraki birkaç saniye boyunca iyileşir.


Kostümler

Fiora
Fiora (Büyük Düellocu) 0 numaralı kostümü
Kraliyet Muhafızı Fiora
Fiora (Büyük Düellocu) 1 numaralı kostümü
Gecekuzgunu Fiora
Fiora (Büyük Düellocu) 2 numaralı kostümü
Müdire Fiora
Fiora (Büyük Düellocu) 3 numaralı kostümü
KOD ADI: Fiora
Fiora (Büyük Düellocu) 4 numaralı kostümü
Havuz Partisi Fiora
Fiora (Büyük Düellocu) 5 numaralı kostümü
Yükselen Kılıç Fiora
Fiora (Büyük Düellocu) 22 numaralı kostümü