Fizz, Bilgewater çevresindeki resiflerde yaşayan amfibi bir yordle. Arada sırada batıl inançlı kaptanların denize bıraktığı adakları bulup getirse de en gedikli denizciler bile onunla ters düşmemeleri gerektiğini, onun hilebaz karakterini hafife alanların başına gelenlerin hikâyelerini biliyor. Sık sık kaprisli bir okyanus ruhuyla karıştırılan Fizz, derinliklerdeki devasa etçil canavarlara hükmediyor ve dost, düşman demeden önüne gelenin kafasını karıştırmaktan zevk alıyor.


Özellikler

Can
570 (+98 lvl)
Mana / Enerji
317.2 (+37 lvl)
Can Yenileme
8 (+0.7 lvl)
Saldırı Gücü
58.04 (+3 lvl)
Zırh
22.412 (+3.4 lvl)
Saldırı Hızı
570 (+98% lvl)
Büyü Direnci
32.1 (+1.25 lvl)
Hareket Hızı
335

Dostlar için Tüyolar

  • Fizz birimlerin içinden geçebildiğinden, koridorda minyonların arasından ilerleyip Deniztaşı Zıpkın'ın pasifini kullanabileceğin fırsatlar kolla ve birkaç saniye sonra yeteneğin aktifiyle devam et.
  • Fizz'in ulti yeteneği olan Denizin Dişleri hem bir rakibin üzerinde hem de hedefin gideceğini tahmin ettiğin yerde kullanılabilir.
  • Fizz'in yetenekleri, yetenek gücüne bağlı olarak güçlenir. Bu yüzden anlık hasar verme ihtimali yüksek takımlara karşı Zhonya'nın Kumsaati veya Banshee'nin Duvağı gibi eşyalar almayı düşün. Fazla canın olmadan da hayatta kalabileceğini düşünüyorsan Lich Boğan veya Rabadon'un Şapkası gibi eşyaları da tercih edebilirsin.

Rakipler için Tüyolar

  • Zamanla hasar veren yeteneği, üzerinde birkaç saniye boyunca tetiklenirse Fizz olağanüstü ölümcül olur. Yeteneğin etkisi geçene kadar Fizz'den uzak dur!
  • Yetenekleri bekleme süresinde değilken Fizz ele avuca sığmaz bir hedef haline gelir. Onu yemleyip yeteneklerini erken kullanmasını sağla, sonra da kitle kontrolü ve can yakan saldırılarla işini bitir!

Yetenekler

(Pasif)
Çevik Dövüşçü

Fizz'in çevikliği birimlerin içinden geçmesini ve normal saldırılardan daha az fiziksel hasar almasını sağlar.

(Q)
Zıpkın Saldırısı

Bekleme Süresi: 8/7.5/7/6.5/6 - Menzil: 550

Fizz atılarak hedefini deşip geçerken büyü hasarı verir ve hedefine isabet etkileri uygular.

(W)
Deniztaşı Zıpkın

Bekleme Süresi: 10/9.5/9/8.5/8 - Menzil: 600

Fizz'in saldırıları rakiplerinde kanamaya yol açarak birkaç saniye boyunca büyü hasarı verir. Fizz bir sonraki saldırısını, rakibin kanama süresine bağlı olarak artacak şekilde güçlendirip ilave hasar verebilir.

(E)
Oyunbaz / Düzenbaz

Bekleme Süresi: 16/14.5/13/11.5/10 - Menzil: 400

Fizz havaya sıçrar ve zarafetle zıpkınının üstüne konarak hedef alınamaz hale gelir. Fizz bunun ardından zemine darbe indirmeyi ya da tekrar sıçrayarak sert bir iniş yapmayı seçebilir.

(R)
Denizin Dişleri

Bekleme Süresi: 100/85/70 - Menzil: 1300

Fizz'in hedef yönde attığı balık, kendisine temas eden herhangi bir şampiyona yapışarak hedefi yavaşlatır. Kısa bir aranın ardından zeminden fırlayan bir köpekbalığı hedefi havaya, yakındaki rakipleri de yana savurur. İsabet ettiği bütün rakipler büyü hasarı alarak yavaşlar.


Kostümler

Fizz
Fizz (Dalgaların Dümencisi) 0 numaralı kostümü
Atlantisli Fizz
Fizz (Dalgaların Dümencisi) 1 numaralı kostümü
Kutup Avcısı Fizz
Fizz (Dalgaların Dümencisi) 2 numaralı kostümü
Balıkçı Fizz
Fizz (Dalgaların Dümencisi) 3 numaralı kostümü
Hiçlik'ten Gelen Fizz
Fizz (Dalgaların Dümencisi) 4 numaralı kostümü
Pofuduk Fizz
Fizz (Dalgaların Dümencisi) 8 numaralı kostümü
Süper Galaksi Fizz
Fizz (Dalgaların Dümencisi) 9 numaralı kostümü
Omega Timi Fizz
Fizz (Dalgaların Dümencisi) 10 numaralı kostümü