Hiçlik büyür ve Hiçlik uyum sağlar; bu gerçekler hiçbir Hiçlik yaratığında Kha'Zix için oldukları kadar belirgin değil. Tamamen evrim üzerine kurulu ve sürekli değişen bu dehşet verici yaratık, hayatta kalmak ve güçlü rakipleri katletmek için doğmuş. Bu işte ne zaman başarısız olsa avını öldürmenin yeni ve daha etkili yollarını geliştiriyor. Başlangıçta düşünme yetisi bulunmayan bir canavar olan Kha'Zix'in zekâsı, zamanla en az gövdesi kadar gelişti. Yaratık artık avlarını önceden planlıyor ve hatta kurbanlarının yüreklerine saldığı korkuyu bir araç olarak kullanıyor.


Özellikler

Can
572.8 (+85 lvl)
Mana / Enerji
327.2 (+40 lvl)
Can Yenileme
7.5 (+0.75 lvl)
Saldırı Gücü
63 (+3.1 lvl)
Zırh
36 (+3 lvl)
Saldırı Hızı
572.8 (+85% lvl)
Büyü Direnci
32.1 (+1.25 lvl)
Hareket Hızı
350

Dostlar için Tüyolar

  • Kısa mesafe içinde takım arkadaşı bulunmayan rakipler, tek başına kalmış sayılır. Bu hedeflere Korkularından Beslen ile saldırıldığında hasar epey artar.
  • Kha'Zix rakip tarafından görülemediğinde, Görünmez Tehdit devreye girer. Yeniden etkinleştirmek için çalılara gir ya da Hiçlik Saldırısı kullan. Rakip şampiyonlara normal saldırı yaparak Görünmez Tehdit açmayı unutma.
  • Kha'Zix nerede ve ne zaman dövüşeceğini seçmek konusunda oldukça özgürdür. Başarılı olmak için dövüşlerini dikkatli seç.

Rakipler için Tüyolar

  • Korkularından Beslen, yalnız yakaladığı hedeflere ek hasar verir. Dost minyonların, şampiyonların veya kulelerin yakınında dövüşerek avantaj elde et.
  • Çullan ve Hiçlik Saldırısı uzun bekleme sürelerine sahiptir. Bunlar kullanılabilir halde değilken Kha'Zix gayet savunmasızdır.

Yetenekler

(Pasif)
Görünmez Tehdit

Kha'Zix rakip takıma görünmediği zaman Görünmez Tehdit'e sahip olur ve rakip bir şampiyona yaptığı ilk normal saldırı fazladan büyü hasarı vererek yavaşlatır.

(Q)
Korkularından Beslen

Bekleme Süresi: 4 - Menzil: 325

Hedefe fiziksel hasar verir. Bu hasar, takım arkadaşlarından <font color='#FFF673'>ayrı</font> düşmüş hedeflere karşı artar. Kha'Zix <font color='#00DD33'>Biçen Pençe Geliştir</font>meyi seçerse takım arkadaşlarından <font color='#FFF673'>ayrı</font> düşmüş hedeflere karşı bekleme süresinin bir kısmını geri kazanır. Kha'Zix ayrıca normal saldırılarında ve Korkularından Beslen'de ek menzil elde eder.

(W)
Hiçlik Dikenleri

Bekleme Süresi: 9 - Menzil: 1000

Kha'Zix, patlayarak isabet alan rakiplerin fiziksel hasar almalarına yol açan dikenler atar. Patlamanın menzili içindeyse Kha'Zix de iyileşir. <font color='#00DD33'>Diken Dizisi Geliştir</font>meyi seçerse, Hiçlik Dikenleri koni biçiminde bir alana üç diken atar, isabet ettikleri rakipleri yavaşlatır ve rakip şampiyonları 2 saniyeliğine görünür kılar. Takım arkadaşlarından <font color='#FFF673'>ayrı</font> düşmüş rakipler fazladan yavaşlar.

(E)
Çullan

Bekleme Süresi: 20/18/16/14/12 - Menzil: 700

Kha'Zix bir alana zıplayarak indiği bölgeye fiziksel hasar verir. <font color='#00DD33'>Kanat Geliştir</font>meyi seçerse, Çullan'ın menzili 200 birim artar ve şampiyon katlettiğinde ya da asist yaptığında bekleme süresi sıfırlanır.

(R)
Hiçlik Saldırısı

Bekleme Süresi: 100/90/80 - Menzil: 25000

Her yetenek seviyesi, Kha'Zix'in yeteneklerinden birini geliştirerek geliştirdiği yeteneğe ek bir özel etki kazandırmasını sağlar. Etkinleştirildiğinde, Kha'Zix <font color='#91d7ee'>görünmez</font> hale gelerek Görünmez Tehdit'i tetikler ve hareket hızında artış elde eder. <font color='#00DD33'>Aktif Gizlenme Geliştir</font>meyi seçerse, Kha'Zix çatışma dışındayken yeni bir çalıya girdiğinde pasif olarak Hiçlik Saldırısı da kazanır.


Kostümler

Kha'Zix
Kha'Zix (Hiçlik Yağmacısı) 0 numaralı kostümü
Meka Kha'Zix
Kha'Zix (Hiçlik Yağmacısı) 1 numaralı kostümü
Kumların Muhafızı Kha'Zix
Kha'Zix (Hiçlik Yağmacısı) 2 numaralı kostümü
Ölüm Çiçeği Kha'Zix
Kha'Zix (Hiçlik Yağmacısı) 3 numaralı kostümü
Sonsuz Karanlık Kha'Zix
Kha'Zix (Hiçlik Yağmacısı) 4 numaralı kostümü