Korkusuz olduğu kadar aksi yordle Kled, Noxus'un vahşi cesaretinin vücut bulmuş hali. İmparatorluk askerlerinin gıptayla andığı bir simge olsa da subaylar ona temkinli yaklaşır, asiller ise nefretle bakar. Birçok askere göre Kled, lejyonların çıktığı bütün seferlerde savaşmış, akla gelebilecek bütün rütbeleri ''elde etmiş'' ve bir kez olsun çatışmadan kaçmamıştır. Bu hikâyelerin gerçekliği su götürür olabilir olmasına ama bütün bu efsanelerin bir yanını kimseler inkâr edemez: Sağı solu belli olmaz bineği Skaarl'ın sırtında hasımlarına hücum eden Kled, kendisine ait olanı korumak için savaşır... Bir de ele geçirebildiği her ganimete konmak için tabii.


Özellikler

Can
340 (+70 lvl)
Mana / Enerji
100 (+0 lvl)
Can Yenileme
6 (+0.75 lvl)
Saldırı Gücü
65 (+3.5 lvl)
Zırh
35 (+4 lvl)
Saldırı Hızı
340 (+70% lvl)
Büyü Direnci
32.1 (+1.25 lvl)
Hareket Hızı
345

Dostlar için Tüyolar

  • Kled minyon biçerek bir miktar cesaret üretse de şampiyonlarla savaştığında bu miktar daha da artar.
  • Vahşet Sevdası'nın son vuruşu, diğer üç vuruştan daha fazla hasar verir; bu yüzden ıskalamamaya dikkat et!
  • Hücuuuuuuuum!!! çok uzak bir mesafeden kullanılabilir. Yanlarına ulaştığında rakiplerinin nerede olacağını tahmin etmeye çalış.

Rakipler için Tüyolar

  • Kled Cep Piştovu ve normal saldırılarıyla rakiplerine hasar vererek, minyon biçerek ve yapılar ya da destansı canavarlara saldırarak cesaret üretir.
  • Bineğinden indiği zaman Kled'in cesaret göstergesine dikkat et. Cesaret miktarı %100'e ulaştığında Kled yeniden bineğinin üstüne atlayıp büyük miktarda can kazanır.
  • Vahşet Sevdası hazır olduğunda Kled çok daha tehditkâr olur.

Yetenekler

(Pasif)
Ödlek Kertenkele, Skaarl

Kled kendisinin yerine hasar alan güvenilir bineği Skaarl'ın tepesinde hareket eder. Skaarl'ın canı tükendiği zaman Kled yere iner.<br><br>Bineksiz hâldeyken Kled'in yetenekleri değişir ve Deli Bozuk Süvari şampiyonlara daha az hasar verir. Kled rakipleriyle savaşarak Skaarl'ın cesaretini yenileyebilir. Azami cesarete ulaştığında Kled Skaarl'ın canının bir miktarıyla bineğinin sırtına atlar.

(Q)
Ayı Oltası

Bekleme Süresi: 9/8.5/8/7.5/7 - Menzil: 800

Kled bir rakip şampiyona hasar verip ona takılan bir ayı tuzağı atar. Hedefi kısa bir süre bağlı kalırsa fazladan fiziksel hasar alır ve Kled'e doğru çekilir.<br><br>Kled bineğinden ayrı düştüğünde bu yeteneğin yerini Cep Piştovu alır. Cep Piştovu ile yapılan atış Kled'i geri savurur ve cesaret yeniler.

(W)
Vahşet Sevdası

Bekleme Süresi: 14/12.5/11/9.5/8 - Menzil: 0

Kled dört saldırı boyunca muazzam bir saldırı hızı kazanır. Dördüncü saldırı fazladan hasar verir.

(E)
Yardır

Bekleme Süresi: 14/13/12/11/10 - Menzil: 550

Kled fiziksel hasar verecek şekilde atılır ve kısa süreliğine hız artışı kazanır. Kled bu yeteneği yeniden kullanarak ilk hedefinin üzerinden tekrar atılıp ilk verdiği hasarı yeniden verebilir.

(R)
Hücuuuuuuuum!!!!!

Bekleme Süresi: 160/140/120 - Menzil: 3500/4000/4500

Kled ve Skaarl bir konuma hücum ederek arkalarında hız sağlayan bir iz bırakır ve bir kalkan kazanır. Skaarl karşılarına çıkan ilk rakip şampiyona kilitlenir ve ona çarpar.


Kostümler

Kled
Kled (Deli Bozuk Süvari) 0 numaralı kostümü
Sör Kled
Kled (Deli Bozuk Süvari) 1 numaralı kostümü