Ionia'nın kadim dövüş sanatı ustalarından Lee Sin, her tür zorluğu ejderha ruhunun özüyle aşan, ilkeli bir dövüşçü. Yıllar önce görüş yeteneğini kaybetmesine rağmen bu savaşçı keşiş; hayatını, topraklarının kutsal dengesini bozmaya yeltenenlere karşı ülkesini korumaya adamış. Dünya işlerini bir kenara bırakıp sükunete ağırlık veren tavrını hafife alan hasımları ise Lee Sin'in dillere destan, yanan yumruklarının ve alevli döner tekmelerinin tadına bakmaya mahkûm.


Özellikler

Can
570.8 (+85 lvl)
Mana / Enerji
200 (+0 lvl)
Can Yenileme
7.5 (+0.7 lvl)
Saldırı Gücü
69.18 (+3.2 lvl)
Zırh
33 (+3.7 lvl)
Saldırı Hızı
570.8 (+85% lvl)
Büyü Direnci
32.1 (+1.25 lvl)
Hareket Hızı
345

Dostlar için Tüyolar

  • Ses Dalgası'nı Ejderhanın Gazabı'ndan önce kullan, böylece Titreşim Darbesi'yle hedefini kovalayabilirsin.
  • Büyüler arasında geçiş yaparak Artçı Rüzgâr'ın avantajını kullan. Bu, hasarı en yükseğe çıkarır ve Enerji kaybını da en aza indirir.
  • Koruma Güdüsü'nü kendine yapmak ve Demir İrade'yi kullanmak, ormandaki tarafsız yaratıkları öldürmek için güçlü bir araçtır.

Rakipler için Tüyolar

  • Lee Sin'in ultisi Ejderha'nın Gazabı'nın etkisini en aza indirmek için dağınık durun.
  • Lee Sin, Demir İrade ve Sakatla gibi fiziksel hasarla savaşabilen, güçlü araçlara sahip olsa da, büyü hasarına açıktır.
  • Lee Sin büyük ölçüde yeteneklerini art arda kullanmasına bel bağlar. Engelleyici yeteneklerini kullanarak, yeteneklerini ve saldırılarını arka arkaya yapmasını engelle.

Yetenekler

(Pasif)
Artçı Rüzgâr

Lee Sin'in bir yetenek kullandıktan sonraki 2 normal saldırısı, saldırı hızı kazandırır ve enerji iade eder.

(BlindMonkQOne)
Ses Dalgası / Titreşim Darbesi

Bekleme Süresi: 11/10/9/8/7 - Menzil: 1100

Ses Dalgası: Lee Sin'in rakiplerinin yerini tespit etmek için yolladığı ses dalgası, çarptığı ilk rakibe fiziksel hasar verir. Ses Dalgası bir rakibe isabet ederse Lee Sin sonraki 3 saniye boyunca Titreşim Darbesi gerçekleştirebilir.<br>Titreşim Darbesi: Lee Sin, Ses Dalgası'nın isabet ettiği rakibin üstüne atılıp fiziksel hasar artı rakibin eksik can değerinin %8'ine eşdeğer hasar verir.

(BlindMonkWOne)
Koruma Güdüsü / Demir İrade

Bekleme Süresi: 14 - Menzil: 700

Koruma Güdüsü: Lee Sin hedef takım arkadaşına atılarak kendini ve onu hasardan korur. Lee Sin, Koruma Güdüsü'nü kullandıktan sonraki 3 saniye boyunca Demir İrade kullanabilir.<br>Demir İrade: Lee Sin'in yoğun eğitimi, savaşta avantaj sağlar. Lee Sin 4 saniyeliğine can çalma ve can emme elde eder.

(BlindMonkEOne)
Fırtına / Sakatla

Bekleme Süresi: 10 - Menzil: 425

Fırtına: Lee Sin yere vurarak büyü hasarı veren ve vurduğu her birimi görünür kılan bir şok dalgası yaratır. Fırtına bir rakibe vurursa, Lee Sin sonraki 3 saniye boyunca Sakatla yeteneğini kullanabilir.<br>Sakatla: Lee Sin, Fırtına'dan hasar alan yakındaki rakipleri sakatlayarak hareket hızlarını 4 saniyeliğine azaltır. Hareket hızı, etki süresi içinde normale döner.

(BlindMonkRKick)
Ejderhanın Gazabı

Bekleme Süresi: 110/85/60 - Menzil: 375

Lee Sin güçlü bir döner tekmeyle hedefini geri savururarak, hedefe ve çarptığı bütün rakiplere fiziksel hasar verir. Hedefin çarpıştığı hedefler de kısa süreliğine havaya savrulur. Lee Sin oyuncuları harita dışına tekmelemese de, bu tekniği Jesse Perring'den öğrenmiştir.


Kostümler

Lee Sin
Lee Sin (Kör Keşiş) 0 numaralı kostümü
Geleneksel Lee Sin
Lee Sin (Kör Keşiş) 1 numaralı kostümü
Tapınak Fedaisi Lee Sin
Lee Sin (Kör Keşiş) 2 numaralı kostümü
Ejder Yumruk Lee Sin
Lee Sin (Kör Keşiş) 3 numaralı kostümü
Muay Thai Lee Sin
Lee Sin (Kör Keşiş) 4 numaralı kostümü
Havuz Partisi Lee Sin
Lee Sin (Kör Keşiş) 5 numaralı kostümü
SKT T1 Lee Sin
Lee Sin (Kör Keşiş) 6 numaralı kostümü
Boksör Lee Sin
Lee Sin (Kör Keşiş) 10 numaralı kostümü
Yüce Yumruk Lee Sin
Lee Sin (Kör Keşiş) 11 numaralı kostümü