Lissandra'nın büyüsü, buzun saf gücünü karanlık ve korkunç bir şeye dönüştürüyor. Kara buzunun kuvvetiyle kendisine karşı çıkanları sadece dondurmakla kalmıyor; onları deşip paramparça ediyor. Kuzeyin dehşet içindeki ahalisi onu sadece ''Buz Cadısı'' adıyla tanıyor. Oysa gerçek çok daha uğursuz: Lissandra, dünyayı buzul çağına mahkûm etmek isteyen bir fesatçı.


Özellikler

Can
518 (+87 lvl)
Mana / Enerji
304 (+60 lvl)
Can Yenileme
7 (+0.55 lvl)
Saldırı Gücü
53 (+2.7 lvl)
Zırh
20.216 (+3.7 lvl)
Saldırı Hızı
518 (+87% lvl)
Büyü Direnci
30 (+0.5 lvl)
Hareket Hızı
325

Dostlar için Tüyolar

  • Aynı anda kendi üzerinde gerçekleştirme ve ulti tuşuna (varsayılan alt+R) basarak, ultini kendi üzerinde anında kullanabilirsin.
  • Buzul Pençe'yi gerçekleştirmek ve ardından ters yöne kaçmak, rakiplerinin hangi yöne gideceğin konusunda şaşkınlığa düşmesine yol açar.
  • Lissandra'nın yetenekleri, pek çok büyücüye kıyasla daha kısa menzile sahiptir. Bundan ötürü, Zhonya'nın Kumsaati ve Banshee'nin Duvağı gibi hem yetenek gücü hem de savunma özelliği veren eşyalar, hayatta kalması ve hasar vermesi için çok yararlı olabilir.

Rakipler için Tüyolar

  • Lissandra'nın Buzul Pençe ile hareket etmesini önlemek için, yeteneği tekrar kullanmadan onu hareketsiz bırak.
  • Kırağı Çemberi'nin bekleme süresi, ilk kademelerde uzundur; hâlâ bekleme süresindeyken saldır.
  • Lissandra'nın Keskin Buz'u sadece isabet ettiği ilk birimi yavaşlatır. Lissandra'ya yaklaşırken takımının minyonlarının arkasında durarak yavaşlatılmaktan kurtulabilirsin.

Yetenekler

(Pasif)
Buzdoğan

Birkaç saniyede bir, Lissandra'nın kullandığı sonraki yetenek Mana harcamaz. Lissandra yetenek kullanarak bir rakibin hareketini her kısıtladığında, bu bekleme süresi azalır (eşyalardan gelen hareket kısıtlama etkileri için geçerli değildir).

(Q)
Keskin Buz

Bekleme Süresi: 6/5.25/4.5/3.75/3 - Menzil: 725

Attığı buzdan mızrak, isabet ettiğinde parçalanarak rakibin büyü hasarı almasına ve Hareket Hızı değerinin düşmesine yol açar. Parçalar hedefi delip geçerek, isabet alan diğer rakiplere aynı hasarı verir.

(W)
Kırağı Çemberi

Bekleme Süresi: 14/13/12/11/10 - Menzil: 450

Yakındaki rakipleri dondurarak büyü hasarı verir ve yerlerine mıhlar.

(E)
Buzul Pençe

Bekleme Süresi: 24/21/18/15/12 - Menzil: 1050

Lissandra'nın oluşturduğu buzdan pençe büyü hasarı verir. Bu yeteneği tekrar etkinleştirmek, Lissandra'yı pençenin o anki konumuna taşır.

(R)
Donmuş Mezar

Bekleme Süresi: 130/105/80 - Menzil: 550

Bir rakip şampiyon üzerinde kullanılırsa hedef donarak sersemler. Lissandra üzerinde kullanılırsa Lissandra kendini kara buz içine hapseder; bir yandan iyileşirken bir yandan da hedef alınamaz ve zarar görmez hale gelir. Kara buz hedeften fışkırarak rakiplerin büyü hasarı almalarına ve hareket hızı değerlerinin azalmasına yol açar.


Kostümler

Lissandra
Lissandra (Buz Cadısı) 0 numaralı kostümü
Kantaşı Lissandra
Lissandra (Buz Cadısı) 1 numaralı kostümü
Bıçaklar Kraliçesi Lissandra
Lissandra (Buz Cadısı) 2 numaralı kostümü
Robotik Lissandra
Lissandra (Buz Cadısı) 3 numaralı kostümü