Luxanna Crownguard, büyü yeteneklerine korku ve şüpheyle yaklaşılan ve içine kapalı bir ülke olan Demacia'dan geliyor. Işığı kendi iradesiyle şekillendirebilen Lux, fark edilmekten ve sürgüne gönderilmekten korkarak büyüdü ve ailesinin soylu statüsünü koruyabilmesi için gücünü saklamak zorunda kaldı. Yine de iyimserliği ve dayanıklılığı ona kendine has yeteneklerini benimseme imkânı tanıdı ve artık bu gücünü gizliden gizliye anavatanına hizmet etmek için kullanıyor.


Özellikler

Can
490 (+91 lvl)
Mana / Enerji
384 (+47 lvl)
Can Yenileme
5.5 (+0.55 lvl)
Saldırı Gücü
53.54 (+3.3 lvl)
Zırh
18.72 (+4 lvl)
Saldırı Hızı
490 (+91% lvl)
Büyü Direnci
30 (+0.5 lvl)
Hareket Hızı
330

Dostlar için Tüyolar

  • Lux'ın çok iyi alan kontrol yetenekleri vardır. Işık Patlaması'nı bir rakibin kaçmasını ya da üstüne gelmesini önlemek için kullanmayı dene.
  • Prizmatik Bariyer'i tutturmakta zorluk çekiyorsan, en uzak menzile gittikten sonra sana geri döndüğünü unutma. Dönüşünde dostlarını vurabilmek için durduğun yeri iyi seçmeye çalış.
  • Işık Patlaması müthiş bir keşif aracıdır. Pusu kontrolü için çalılığa girmeden önce Işık Patlaması'nı çalılığa fırlatmayı dene.

Rakipler için Tüyolar

  • Lux güçlü alan kontrol yeteneklerine sahiptir. Dağılıp farklı yönlerden saldır; böylece belirli bir alana kilitlenemez.
  • Düşük can değeriyle geri çekilirken Lux'ın Son Parıltı'sını savuşturmaya hazır ol. Ana ışından önce kırmızı bir hedefleme ışını ateşlenir; mümkünse yana kaçmaya çalış.

Yetenekler

(Pasif)
Aydınlanma

Lux'ın hasar veren büyüleri 6 saniyeliğine hedefi enerjiyle yükler. Lux'ın bir sonraki saldırısı enerjiyi ateşler ve ilave büyü hasarı verir (Lux'ın seviyesine bağlı olarak).

(LightBinding)
Işık Bağı

Bekleme Süresi: 13/12.5/12/11.5/11 - Menzil: 1175

Lux en fazla iki rakip birimini bağlayan ve onlara hasar veren bir ışık küresi gönderir.

(PrismaticWave)
Prizmatik Bariyer

Bekleme Süresi: 14/13/12/11/10 - Menzil: 1075

Lux değneğini fırlatır ve dokunduğu bütün dost hedeflerin etrafındaki ışığı bükerek, onların rakip hasarından korunmalarını sağlar.

(LightStrikeKugel)
Işık Patlaması

Bekleme Süresi: 10 - Menzil: 1100

Belli bir bölgeye, yakındaki rakipleri yavaşlatan tuhaf bir ışık gönderir. Lux ışığın patlamasını sağlayarak etki alanındaki rakiplere hasar verebilir.

(MaliceCannon)
Son Parıltı

Bekleme Süresi: 80/65/50 - Menzil: 3340

Lux enerji topladıktan sonra, etki alanında yakalanan bütün rakiplere hasar veren bir huzme yollar. Son Parıltı bir şampiyonu katlederse bekleme süresinin bir kısmını iade eder. Bu, ayrıca Lux'ın pasif yeteneğini de tetikleyerek Aydınlanma dezavantajının süresini yeniler.


Kostümler

Lux
Lux (Işık Leydisi) 0 numaralı kostümü
Tatlı Cadı Lux
Lux (Işık Leydisi) 1 numaralı kostümü
Büyü Hırsızı Lux
Lux (Işık Leydisi) 2 numaralı kostümü
Komando Lux
Lux (Işık Leydisi) 3 numaralı kostümü
Muhafız Lux
Lux (Işık Leydisi) 4 numaralı kostümü
Çelik Kuvvet Lux
Lux (Işık Leydisi) 5 numaralı kostümü
Yıldız Muhafızı Lux
Lux (Işık Leydisi) 6 numaralı kostümü
Elementalist Lux
Lux (Işık Leydisi) 7 numaralı kostümü
Ay Hanımı Lux
Lux (Işık Leydisi) 8 numaralı kostümü