Master Yi düşünceleri ve hareketleri neredeyse tek bir varlığa dönüşebilsin diye vücudunu geliştirip zihnini keskinleştirdi. Şiddete yalnızca en son çare olarak başvursa da kılıcının zarafeti ve hızı çözüme her zaman seri şekilde ulaşmasını sağlıyor. Ionia'nın wuju sanatının yaşayan son temsilcilerinden olan Yi, hayatını halkının mirasını yaşatmaya adamış ve Yedili Sezgi Merceği'yle muhtemel çıraklarını tartarak aralarından kimin bunu en çok hak ettiğini belirlemeye çalışıyor.


Özellikler

Can
598.56 (+92 lvl)
Mana / Enerji
250.56 (+42 lvl)
Can Yenileme
7.5 (+0.65 lvl)
Saldırı Gücü
68 (+3 lvl)
Zırh
33 (+3 lvl)
Saldırı Hızı
598.56 (+92% lvl)
Büyü Direnci
32.1 (+1.25 lvl)
Hareket Hızı
355

Dostlar için Tüyolar

  • Menzilli bir karakterle aynı koridordaysan, Meditasyon'un kademesini arttırmak koridorda onlardan daha fazla kalmanı ve daha hızlı seviye atlamanı sağlar.
  • Wuju Stili oyunun başlarında minyonlara son vuruşu yapmakta çok güçlüdür.
  • Alfa Vuruşu'yla rakip şampiyonunun önündeki bir minyonu hedeflemeyi dene; böylece büyünün sonunda güvenli bir mesafede olmuş olursun.

Rakipler için Tüyolar

  • Meditasyon zaman içerisinde alınan hasarı iyileştirmek için etkili bir yöntemdir ama Master Yi oyunun başında koordineli takım baskınlarına karşı savunmasızdır.
  • Master Yi, Alfa Vuruşu ile minyon biçmeye kalkıştığında ona birkaç kere vur, böylece Meditasyon'la iyileşmek için mana kullanmak zorunda kalacaktır.
  • Master Yi, Gözükara'yı kullanırken yavaşlatılamaz, ancak diğer zayıflatma etkileri onu durdurabilir.

Yetenekler

(Pasif)
Çift Saldırı

Master Yi her birkaç saldırıda iki kere vurur.

(AlphaStrike)
Alfa Vuruşu

Bekleme Süresi: 18/17/16/15/14 - Menzil: 600

Master Yi savaş alanına gözle görülmeyecek bir hızla ışınlanarak, yoluna çıkan birden fazla birime fiziksel hasar verir ve bu esnada hedef alınamaz hale gelir. Alfa Vuruşu kritik vurabilir ve minyonlarla canavarlara fazladan fiziksel hasar verir. Normal saldırılar Alfa Vuruşu'nun bekleme süresini azaltır.

(Meditate)
Meditasyon

Bekleme Süresi: 35 - Menzil: 20

Master Yi zihnen odaklanarak bedenini dinçleştirir ve Can yenilerken, kısa süreliğine daha az hasar alır. Ayrıca Master Yi, Çift Saldırı yükleri biriktirirken odaklandığı her saniye Wuju Stili ile Gözükara'nın kalan sürelerini duraklatır.

(WujuStyle)
Wuju Stili

Bekleme Süresi: 18/17/16/15/14 - Menzil: 20

Master Yi'nin Wuju sanatında kazandığı yetenek, Saldırı Gücünü pasif olarak arttırır. Wuju Stili'ni etkinleştirmek, normal saldırılarda ilave gerçek hasar verir; ancak bekleme süresindeyken bu pasif avantaj kaybolur.

(Highlander)
Gözükara

Bekleme Süresi: 85 - Menzil: 1

Master Yi eşi benzeri olmayan bir çevikliğe kavuşur; Hareket ve Saldırı Hızları geçici olarak artar ve hiçbir yavaşlatma etkisi ona işlemez. Etkinleştirildiğinde, Şampiyon katletmek veya asist almak Gözükara'nın süresini uzatır. Katletme veya asist halinde, diğer yeteneklerinin bekleme süresini pasif olarak azaltır.


Kostümler

Master Yi
Master Yi (Wuju Üstadı) 0 numaralı kostümü
Suikastçı Master Yi
Master Yi (Wuju Üstadı) 1 numaralı kostümü
Seçilmiş Kişi Master Yi
Master Yi (Wuju Üstadı) 2 numaralı kostümü
Ionia'lı Master Yi
Master Yi (Wuju Üstadı) 3 numaralı kostümü
Samuray Master Yi
Master Yi (Wuju Üstadı) 4 numaralı kostümü
Kelle Avcısı Master Yi
Master Yi (Wuju Üstadı) 5 numaralı kostümü
KOD ADI: Yi
Master Yi (Wuju Üstadı) 9 numaralı kostümü
Kozmik Kılıç Master Yi
Master Yi (Wuju Üstadı) 10 numaralı kostümü
Sonsuz Kılıç Yi
Master Yi (Wuju Üstadı) 11 numaralı kostümü