Bilinç sahibi bütün varlıklara musallat olan kâbusların şeytanî alaşımı, Nocturne adıyla bilinen varlık, saf kötülüğün en eski güçlerinden biri. Sureti akışkan bir kargaşa timsali korkunç bıçaklarla bezeli, soğuk gözlü bir gölge. Nocturne ruhlar âleminden kurtulduktan sonra, sadece karanlıkta palazlanan dehşetlerden beslenmek için soluğu gözlerini yeni açan bu dünyada almış.


Özellikler

Can
582.8 (+85 lvl)
Mana / Enerji
273.8 (+35 lvl)
Can Yenileme
8.5 (+0.75 lvl)
Saldırı Gücü
67.21 (+3.1 lvl)
Zırh
36 (+3.5 lvl)
Saldırı Hızı
582.8 (+85% lvl)
Büyü Direnci
32.1 (+1.25 lvl)
Hareket Hızı
345

Dostlar için Tüyolar

  • Rakibe doğru atılmasan bile kritik bir anda Paranoya'yı kullanmak işe yarar.
  • Karanlığın Eli yalnızca bir saldırı yeteneği değildir. Savaş dışında uzun mesafeleri kısa zamanda almakta ya da ölmek üzereyken kaçmakta da kullanılabilir.
  • Paranoya'nın fırlayışıyla Karanlık Örtüsü'nü art arda kullan. Rakiplerin panikleyebilir ve kritik bir zayıflatmayı büyü kalkanının üzerinde harcayabilir.

Rakipler için Tüyolar

  • Paranoya yapıldığında takım arkadaşlarına yakın dur. Unutma, birlikten kuvvet doğar!
  • Nocturne'un Tarifsiz Dehşet'i menzilden kötü etkilenir; bu yüzden hareket yeteneklerini onu aktif hale getirdiği zamana saklamaya çalış.

Yetenekler

(Pasif)
Umbra Bıçakları

10 saniyede bir, Nocturne sonraki saldırısıyla çevredeki rakiplere %120 Fiziksel Hasar verecek şekilde vurur ve kendini iyileştirir.<br><br>Nocturne'ün normal saldırıları, bu bekleme süresini 1 saniye (şampiyonlara karşı 2 saniye) azaltır.

(Duskbringer)
Karanlığın Eli

Bekleme Süresi: 10 - Menzil: 1125

Nocturne hasar veren ve şampiyonların ardında Karanlık Yol bırakmalarına neden olan bir gölge bıçak fırlatır. Nocturne yol üstündeyken birimlerin içinden geçebilir ve Hareket Hızı ile Saldırı Gücü değerlerinde artış elde eder.

(ShroudofDarkness)
Karanlık Örtüsü

Bekleme Süresi: 20/18/16/14/12 - Menzil: 20

Nocturne bıçaklarını güçlendirir ve pasif olarak Saldırı Hızı kazanır. Karanlık Örtüsü'nü etkinleştirince, bir tek rakip yeteneğini engelleyen ve başarılı olursa pasif Saldırı Hızını ikiye katlayan büyülü bir bariyer yaratarak gölgeler arasında kaybolabilir.

(UnspeakableHorror)
Tarifsiz Dehşet

Bekleme Süresi: 15/14/13/12/11 - Menzil: 425

Nocturne hedefinin zihnine bir kâbus işler ve her saniye hasar verir. Hedef sürenin sonuna kadar menzil dışına çıkmazsa, dehşete kapılır.

(Paranoia)
Paranoya

Bekleme Süresi: 150/125/100 - Menzil: 2500/3250/4000

Nocturne bütün rakip şampiyonların görüş mesafesini azaltır ve bu arada takım arkadaşlarını görememelerine neden olur. Ardından, Nocturne bu fırsattan istifade, yakındaki bir rakibin üstüne atılabilir.


Kostümler

Nocturne
Nocturne (Ebedi Kâbus) 0 numaralı kostümü
Donmuş Dehşet Nocturne
Nocturne (Ebedi Kâbus) 1 numaralı kostümü
Hiçlik'in Dehşeti Nocturne
Nocturne (Ebedi Kâbus) 2 numaralı kostümü
Yağmacı Nocturne
Nocturne (Ebedi Kâbus) 3 numaralı kostümü
Lanetli Nocturne
Nocturne (Ebedi Kâbus) 4 numaralı kostümü
Eternum Nocturne
Nocturne (Ebedi Kâbus) 5 numaralı kostümü
Melun Hortlak Nocturne
Nocturne (Ebedi Kâbus) 6 numaralı kostümü