Bir zamanlar Noxus ordularının lideri olan Riven, daha önce fethetmeye çalıştığı topraklarda artık bir sürgün. İnancının gücü ve muazzam etkililiği sayesinde rütbesini çabucak yükseltmesinin ardından efsanevi bir rün kılıcıyla ödüllendirildi; ancak Ionia cephesinde Riven'ın anavatanına karşı hissettiği güven bir sınava tabi tutularak sonunda tamamen parçalandı. İmparatorlukla arasındaki bütün bağları koparan Sürgün, artık parçalanmış kılıcıyla gezinerek unutamadığı geçmişi için kefaret arıyor.


Özellikler

Can
558.48 (+86 lvl)
Mana / Enerji
0 (+0 lvl)
Can Yenileme
5.5 (+0.5 lvl)
Saldırı Gücü
64 (+3 lvl)
Zırh
33 (+3.2 lvl)
Saldırı Hızı
558.48 (+86% lvl)
Büyü Direnci
32.1 (+1.25 lvl)
Hareket Hızı
340

Dostlar için Tüyolar

  • Riven'ın Kırık Kanatlar yeteneği, büyünün yapılması sırasında imlecin üzerindeki şampiyona kilitlenir. Rakibini geçip gitmek istiyorsan, imlecin de rakibini geçtiğinden emin ol.
  • Riven bir iyileşme kaynağı ya da güçlü savunmadan yoksundur ve kombo patlamalarıyla durumu denkleştirmelidir. Yiğitlik'i kaçmak ve karşıdan gelen hasarları emmek için kullanırken, Kırık Kanatlar ve Ki Patlaması ile dövüşlere öncülük edebilirsin.

Rakipler için Tüyolar

  • Riven'ın hareket kabiliyeti çok yüksektir ama herhangi bir beceriyle çok uzaklara ilerleyemez. Kombosu sırasında onu yerine sabitleyerek ya da susturarak etkinliğini büyük ölçüde düşürebilirsin.
  • Riven'ın verdiği tüm hasarlar fizikseldir; rakip takımdaki bir Riven kontrolden çıkarsa, Zırh değerini yükseltmeyi öncelik haline getir.
  • Hepsine neredeyse aynı hasarı vereceğinden, Riven birden fazla rakibiyle yakın dövüşe girerse üstün çıkar. Riven'a karşı iki kişiyseniz, tam kombosunu harcamadan yakın dövüşe girmeyin.

Yetenekler

(Pasif)
Rünlü Kılıç

Riven'ın yetenekleri kılıcını yükleyerek, normal saldırlarının fazladan fiziksel hasar vermesini sağlar. Riven'ın kılıcı üç kereye kadar yüklenebilir ve her saldırıda bir yük harcar.

(TriCleave)
Kırık Kanatlar

Bekleme Süresi: 13 - Menzil: 275

Riven bir dizi saldırıya geçer. Bu yetenek kısa süre içinde üç kez aktifleştirilebilir ve üçüncü darbe, yakındaki rakipleri geri savurur.

(Martyr)
Ki Patlaması

Bekleme Süresi: 11/10/9/8/7 - Menzil: 260

Riven bir Ki Patlaması yaratarak, yakınındaki rakiplerin hasar alıp sersemlemelerine neden olur.

(Feint)
Yiğitlik

Bekleme Süresi: 10/9/8/7/6 - Menzil: 250

Riven kısa bir mesafe ileri sıçrayarak, gelen hasarı engeller.

(FengShuiEngine)
Sürgün Kılıcı

Bekleme Süresi: 130/95/60 - Menzil: 200

Riven yadigâr silahını enerjiyle yükler ve Saldırı Gücü ile Menzil kazanır. Ayrıca, bu süre boyunca güçlü bir menzilli saldırı olan Rüzgâr Darbesi'ni bir defaya mahsus olarak kullanabilir.


Kostümler

Riven
Riven (Sürgün) 0 numaralı kostümü
Arınmış Riven
Riven (Sürgün) 1 numaralı kostümü
Kızıl Elit Riven
Riven (Sürgün) 2 numaralı kostümü
Savaş Tavşanı Riven
Riven (Sürgün) 3 numaralı kostümü
Şampiyonlar Şampiyonu Riven
Riven (Sürgün) 4 numaralı kostümü
Ejderkılıç Riven
Riven (Sürgün) 5 numaralı kostümü
Arcade Riven
Riven (Sürgün) 6 numaralı kostümü
Ş. Şampiyonu Riven 2016
Riven (Sürgün) 7 numaralı kostümü
Şafağın Kılıcı Riven
Riven (Sürgün) 16 numaralı kostümü