Shyvana, kalbinde yanan rün parçasının büyüsünü taşıyan bir yaratık. Sık sık insansı bir şekle bürünse de gerçek biçimi olan korkunç bir ejderhaya dönüşerek alevden nefesiyle düşmanlarını küle çevirebiliyor. Tahtın vârisi Jarvan IV'ün hayatını kurtaran Shyvana, artık krallık muhafızlığı görevini huzursuzca yerine getirirken Demacia'nın şüpheci halkı tarafından kabul görmek için mücadele ediyor.


Özellikler

Can
595 (+95 lvl)
Mana / Enerji
100 (+0 lvl)
Can Yenileme
8.5 (+0.8 lvl)
Saldırı Gücü
66 (+3.4 lvl)
Zırh
38 (+3.35 lvl)
Saldırı Hızı
595 (+95% lvl)
Büyü Direnci
32.1 (+1.25 lvl)
Hareket Hızı
350

Dostlar için Tüyolar

  • Shyvana'nın yeteneklerinin hepsi saldıran birimlerden yararlanabilir. Sonuç olarak, Saldırı Hızı'nı arttıran eşyalar onun için çoğu şampiyondan daha değerlidir.
  • Alevli Nefes, zorlu koridor rakiplerine karşı seviye atlamak için çok iyidir.
  • Ateş Burgacı ormanda dolaşmak için ideal bir seçimdir. Yaratıklar etki süresi boyunca hasar alırlar ve hız patlaması da ani saldırı potansiyelini arttırır.
  • Rakipleri yavaşlatan şu eşyalardan birini satın almak yararlı olabilir: Donmuş Balyoz, Ölü Adamın Zırhı veya Entropi.

Rakipler için Tüyolar

  • Shyvana'nın gücünün büyük bir bölümü saldırganlıktan gelir, mesafesini koruyan rakiplere karşı zayıf kalır.
  • Shyvana'nın tüm temel yetenekleri ejderha biçiminde birden fazla rakibe vurur.
  • Shyvana'nın Hiddet Çubuğu, ultisinin ne zaman etkinleştirilebileceğini gösterir. Hiddeti azken onu hırpalamak çok etkili olabilir.

Yetenekler

(Pasif)
Ejderkanının Hiddeti

<mainText>Shyvana ejderhalara ilave hasar verir ve zırh ile büyü direnci kazanır. Takımı ile katlettiği ejderha sayısı arttıkça Shyvana'nın kazandığı ilave zırh ve büyü direnci artar.</mainText>

(DoubleAttack)
Çifte Isırık

Bekleme Süresi: 9/8/7/6/5 - Menzil: 650

Shyvana bir sonraki saldırısında iki vuruş yapar. Normal saldırılar Çifte Isırık'ın bekleme süresini 0,5 saniye azaltır.<br><br><font color='#FF3300'>Ejderha Biçimi: </font>Çifte Isırık Shyvana'nın önündeki bütün birimleri biçer.

(ImmolationAura)
Ateş Burgacı

Bekleme Süresi: 12 - Menzil: 325

Shyvana 3 saniyeliğine etrafını ateşle kuşatarak yakınındaki rakiplere saniye başı büyü hasarı verir ve daha hızlı hareket eder. Ateş Burgacı devredeyken Shyvana'nın rakibe yaptığı normal saldırılar, verilen hasarın bir kısmını tekrar uygular. Büyü devam ettikçe Hareket Hızı azalır. Normal saldırılar, Ateş Burgacı'nın süresini uzatır.<br><br><font color='#FF3300'>Ejderha Biçimi: </font>Ateş Burgacı büyür.

(Fireball)
Alevli Nefes

Bekleme Süresi: 12/11/10/9/8 - Menzil: 925

Shyvana'nın fırlattığı ateş topu, karşısına çıkan bütün rakiplere hasar verir ve hedefin üstünde köz oluşturarak hedefi 5 saniyeliğine işaretler. Shyvana'nın işaretli hedeflere yaptığı normal saldırılar, isabet ettiği hedeflerin o anki azami Can değerlerinin belli bir yüzdesini hasar olarak verir.<br><br><font color='#FF3300'>Ejderha Biçimi: </font>Alevli Nefes, isabet halinde veya hedef konumda patlayarak ilave hasar verir ve kısa süreliğine zemini kavurur.

(TransformCast)
Ejderin Öfkesi

Bekleme Süresi: 0 - Menzil: 850

Shyvana ejderhaya dönüşür ve hedef konuma uçar. Yoluna çıkan rakipler hasar alır ve hedef konuma doğru savrulurlar.<br><br>Shyvana pasif olarak her saniye Hiddet kazanır ve normal saldırıda 2 Hiddet elde eder.


Kostümler

Shyvana
Shyvana (Ejder Kanı) 0 numaralı kostümü
Demirpul Shyvana
Shyvana (Ejder Kanı) 1 numaralı kostümü
Kemikpençe Shyvana
Shyvana (Ejder Kanı) 2 numaralı kostümü
Siyahalev Shyvana
Shyvana (Ejder Kanı) 3 numaralı kostümü
Buz Ejderi Shyvana
Shyvana (Ejder Kanı) 4 numaralı kostümü
Şampiyonlar Şampiyonu Shyvana
Shyvana (Ejder Kanı) 5 numaralı kostümü
Süper Galaksi Shyvana
Shyvana (Ejder Kanı) 6 numaralı kostümü