Geçmiş çağlardan bir savaş kahramanı olan Sion, bir Demacia kralını elleriyle boğmasının ardından Noxus'ta büyük saygı duyulan biri haline geldi; ancak sonsuzluğa yelken açmasına izin verilmeyerek ölümünden sonra bile imparatorluğa hizmet etmesi için geri getirildi. Hangi taraf için savaştığına bakmaksızın önüne çıkan herkesi katletmesi artık insanlığına sahip olmadığının bir kanıtı. Yine de çürümüş bedenine çakılmış derme çatma zırhıyla Sion, pervasızca savaş alanlarına hücum ediyor ve heybetli baltasını her savurduğunda eski benliğini hatırlamaya çabalıyor.


Özellikler

Can
542.64 (+73 lvl)
Mana / Enerji
325.6 (+42 lvl)
Can Yenileme
10 (+0.8 lvl)
Saldırı Gücü
68 (+4 lvl)
Zırh
32 (+3 lvl)
Saldırı Hızı
542.64 (+73% lvl)
Büyü Direnci
32.1 (+1.25 lvl)
Hareket Hızı
345

Dostlar için Tüyolar

  • Durdurulamaz Hücum esnasında dönüş kabiliyeti oldukça kısıtlıdır, düz bir hat üzerinde kullanmaya gayret göster.
  • İnfazcının Kükremesi, aşırı güçlü bir Kırıp Geçiren saldırısı yapmak için ideal bir hazırlık yeteneğidir.
  • Ruh Eriten güçlendirmesi, geriye kalan kalkan gücünü gösterir, bu bilgiyi ne zaman patlayacağını hesaplamada kullan.

Rakipler için Tüyolar

  • Sion zamanından önce hazırlanmayı bıraktığında, Kırıp Geçiren ile vuruşunu yine de yapar ama saldırının etkisi azalır.
  • Sion öldüğünde fırsat varken konumunu değiştir ve dönüşü için hazırlan.

Yetenekler

(Pasif)
Ölümün Görkemi

Sion katledildikten sonra kendini yeniden canlandırır ama Canı hızla azalır. Bu sırada saldırıları büyük oranda hızlanır, Sion %100 Can Çalma kazanır ve saldırıları hedefinin azami Can miktarının %10'una eşdeğer ilave hasar verir (canavarlara karşı en fazla 75).<br><br>Bütün yeteneklerinin yerine Ölüm Dalgası gelir ve bu yetenek Sion'a ani Hareket Hızı artışı kazandırır.

(Q)
Kırıp Geçir

Bekleme Süresi: 10/9/8/7/6 - Menzil: 10000

Sion önündeki bir alanda güçlü bir vuruş yapmak için hazırlanır, hazırlanması bittiğinde vuruşunu yaparak rakiplere hasar verir. Hazırlanmaya yeteri kadar zaman ayırırsa, isabet alan rakipler ayrıca havaya savrulur ve sersemler.</font>

(W)
Ruh Eriten

Bekleme Süresi: 11 - Menzil: 500

Sion kendisini bir kalkanla korumaya alır ve 3 saniye sonra tekrar gerçekleştirerek etrafındaki rakiplere Büyü Hasarı verebilir. Sion rakiplerini katlettikçe pasif olarak azami Can değeri kazanır.

(E)
İnfazcının Kükremesi

Bekleme Süresi: 12/11/10/9/8 - Menzil: 800

Sion'un ateşlediği kısa menzilli bir şok dalgası, isabet ettiği ilk hedefe hasar verir, onu yavaşlatır ve Zırh değerini düşürür. Şok dalgası bir minyon veya canavara isabet ederse, isabet ettiği birim geriye savrularak, içinden geçtiği bütün rakiplere hasar verir ve onları yavaşlatır.

(R)
Durdurulamaz Hücum

Bekleme Süresi: 140/100/60 - Menzil: 7500

Sion bir yöne doğru hücum eder ve zamanla hızını arttırır. Fare imlecinin konumu aracılığıyla hücum ettiği yönü bir miktar değiştirebilir. Bir rakibe çarptığında ona hasar verir ve hücum ettiği mesafeye bağlı olarak havaya savurur.


Kostümler

Sion
Sion (Ölü Dev) 0 numaralı kostümü
Hextech Sion
Sion (Ölü Dev) 1 numaralı kostümü
Barbar Sion
Sion (Ölü Dev) 2 numaralı kostümü
Oduncu Sion
Sion (Ölü Dev) 3 numaralı kostümü
Savaş Çığırtkanı Sion
Sion (Ölü Dev) 4 numaralı kostümü
Meka Sıfır Sion
Sion (Ölü Dev) 5 numaralı kostümü