Sona, telli etwahl konusunda Demacia'nın en büyük virtüözü ve yalnızca zarif akorları ve renkli aryalarıyla kendini anlatıyor. Böylesine nazik halleri onu soyluların gözbebeği yapsa da bazı diğer insanlar büyülü melodilerinin gerçekten sihir yaydığından şüpheleniyor ve bu da Demacia'da hiç mi hiç tasvip edilmeyen bir durum. Yabancılara sesini çıkarmayan ama yakın dostları tarafından bir şekilde anlaşılan Sona, armonilerini yalnızca yaralı arkadaşlarının acısını dindirmek için değil, kendisinden şüphelenmeyen düşmanlarını ortadan kaldırmak için de kullanıyor.


Özellikler

Can
482.36 (+77 lvl)
Mana / Enerji
340.6 (+45 lvl)
Can Yenileme
5.5 (+0.55 lvl)
Saldırı Gücü
46 (+3 lvl)
Zırh
28 (+3.3 lvl)
Saldırı Hızı
482.36 (+77% lvl)
Büyü Direnci
30 (+0.5 lvl)
Hareket Hızı
325

Dostlar için Tüyolar

  • Sona'nın hareleri etkinken takım arkadaşlarını işaretlemeyi unutma, tabii rakipler tarafından yakalanmamaya da dikkat etmelisin.
  • Kreşendo'yu oyunun seyrinin değişebileceği özel anlar için sakla.
  • Sürat Şarkısı ve Metanet Aryası'nın doğru zamanlama ile kullanarak, hayatta kalma ihtimalini en yüksek seviyeye çıkarabilirsin.

Rakipler için Tüyolar

  • Sona'yı görür görmez hemen dağılın ki tüm takımınızı dans ettiremesin.
  • Uzun süre yalnız bırakıldığında takımını iyileştireceğinden, önce Sona'yı öldür.

Yetenekler

(Pasif)
Baskın Akor

Sona'nın 3 defa büyü kullandıktan sonra yaptığı ilk normal saldırı, ilave büyü hasarı verir ve bunun yanı sıra Sona'nın en son çaldığı şarkıya bağlı olarak ek bir etki daha kazanır.

(Q)
Cesaret İlahisi

Bekleme Süresi: 8 - Menzil: 825

Sona'nın çaldığı Cesaret İlahisi'nden çıkan ses okları, şampiyon ve canavarlar öncelikli olmak üzere, en yakındaki iki rakibe büyü hasarı verir. Sona'nın sahip olduğu geçici bir hare, bölge avantajı ile işaretlenen takım arkadaşlarının rakiplere karşı yapacakları ilk saldırıda ilave hasar vermelerini sağlar.

(W)
Metanet Aryası

Bekleme Süresi: 10 - Menzil: 1000

Sona'nın çaldığı Metanet Aryası, etrafına koruyucu melodiler yayarak Sona ile yakınındaki yaralı bir takım arkadaşını iyileştirir. Sona'nın oluşturduğu geçici hare, bölge avantajı ile işaretlenen takım arkadaşlarına geçici bir kalkan verir.

(E)
Sürat Şarkısı

Bekleme Süresi: 12 - Menzil: 430

Sona'nın çaldığı Sürat Şarkısı, çevresindeki takım arkadaşlarına ilave Hareket Hızı kazandırır. Sona'nın oluşturduğu geçici hare, bölge avantajı ile işaretlenen takım arkadaşlarının bir sonraki saldırılarında ilave Hareket Hızı elde etmelerini sağlar.

(R)
Kreşendo

Bekleme Süresi: 140/120/100 - Menzil: 900

Sona en güçlü akorunu basarak rakip şampiyonları sersemletir, dans etmeye zorlar ve onlara büyü hasarı verir. Yetenek seviyesi arttıkça Sona'nın temel yeteneklerinin taban bekleme süreleri azalır.


Kostümler

Sona
Sona (Müzik Dehası) 0 numaralı kostümü
İlham Perisi Sona
Sona (Müzik Dehası) 1 numaralı kostümü
Pentakill Sona
Sona (Müzik Dehası) 2 numaralı kostümü
Koro Kızı Sona
Sona (Müzik Dehası) 3 numaralı kostümü
Guqin Sona
Sona (Müzik Dehası) 4 numaralı kostümü
Arcade Sona
Sona (Müzik Dehası) 5 numaralı kostümü
DJ Sona
Sona (Müzik Dehası) 6 numaralı kostümü
Müziğin Kalbi Sona
Sona (Müzik Dehası) 7 numaralı kostümü