Jericho Swain, yayılmacı ve sadece güce saygı duyan bir ulus olan Noxus'un ileri görüşlü yöneticisi. Ionia savaşları sırasında alt edildiği, sol kolu koptuğu ve sakat kaldığı halde imparatorluğun kontrolünü acımasız bir kararlılıkla... ve yeni edindiği iblis koluyla ele geçirdi. Swain şimdi savaşları ön saflardan komuta ediyor. Gölge karası kuzgunların, çevresine saçılmış cesetlerden topladığı kısacık anlarda görebildiği ve kendisinden başka kimsenin haberdar olmadığı yaklaşan bir karanlığa karşı koymak üzere ordularını ilerletiyor. Bu fedakârlık ve sırlar burgacındaki en büyük sır ise en büyük düşmanının kendi içinde yattığı.


Özellikler

Can
525 (+90 lvl)
Mana / Enerji
374 (+57 lvl)
Can Yenileme
7 (+0.65 lvl)
Saldırı Gücü
58 (+2.7 lvl)
Zırh
22.72 (+4 lvl)
Saldırı Hızı
525 (+90% lvl)
Büyü Direnci
30 (+0.5 lvl)
Hareket Hızı
335

Dostlar için Tüyolar

  • Kımıldama ile bir rakibi yerine sabitlemekte güçlük çekiyorsan, bunu rakiplerin kendi minyonlarının yakınlarındayken kullanmayı dene. Böylece patlama onları şaşırtacaktır.
  • Koridorda ilerlerken, Ölümün Eli'nin delip geçme hasarını kullanarak rakiplerine güvenli bir mesafeden hasar vermeye çalış.
  • İmparatorluğun Gözü'nü tek başına isabet ettirmek epey zor olduğundan, rakiplerin bu sırada başka şeylere odaklandığı veya kitle kontrolü altında olabileceği küçük çatışmaları yakalamak için sürekli haritayı izle.
  • Karanlığın Zirvesi, Swain'i katletmeyi gerçekten zorlaştırsa da ondan uzaklaşmak epey kolay. Eğer rakiplerinin hareketliliği canına tak ettiyse onları yavaşlatarak menzilinde tutacak eşyalara odaklanmaya çalış.

Rakipler için Tüyolar

  • Eğer hareketsiz bırakıldıysan Swain'in pasifi gerçekten çok etkili olabiliyor. Etrafta hareketsiz bırakma etkilerine sahip şampiyonlar varsa daha da dikkatli olmaya çalış.
  • Hareketlilik Swain'in bütün temel yeteneklerine karşı kullanılabilir: Ölümün Eli Swain'in hedefine ne kadar yakın olduğuna göre hasar verir, İmparatorluğun Gözü çok uzun bir gecikmeye sahiptir ve Kımıldama'nın tehlikeli olabilmesi için ona geri dönmeye başlaması gerekir.
  • Ağır Yara'ya sahip eşyalar almak, Karanlığın Zirvesi sırasında Swain'i katletmeyi çok daha kolaylaştırır.

Yetenekler

(Pasif)
Kuzgun Sürüsü

Swain'in kuzgunları onu iyileştiren <i>Tayflar</i> toplar. Swain hareketsiz bırakılmış şampiyonlara sağ tıklayarak onları kendine çeker ve onlara hasar vererek bir <i>Tayf</i> söker.

(Q)
Ölümün Eli

Bekleme Süresi: 5.5/4.75/4/3.25/2.5 - Menzil: 725

Swain katlettikleri rakipleri delip geçen büyü atışları yapar. İsabet alan rakipler, her bir atış için daha fazla hasar alır.

(W)
İmparatorluğun Gözü

Bekleme Süresi: 22/21/20/19/18 - Menzil: 3500

Swain rakiplerine hasar veren ve onları yavaşlatan bir iblis gözü açar. İsabet ettirdiği şampiyonlar açığa çıkar ve Swain'e bir Tayf kazandırır.

(E)
Kımıldama

Bekleme Süresi: 13/12/11/10/9 - Menzil: 850

Swain ileri doğru bir iblis gücü dalgası yollar. Ardından bu dalga Swain'e geri döner ve isabet ettiği rakipleri yere sabitler.

(R)
Karanlığın Zirvesi

Bekleme Süresi: 120 - Menzil: 650

Swain iblise dönüşür ve en yakınındaki 3 rakip şampiyondan can emer. Yeterince can emdikten sonra İblis Ateşi'ni kullanarak dönüşümünü sonlandırabilir ve yakınındaki rakiplere bir Tayf ateşi patlamasıyla hasar verir.


Kostümler

Swain
Swain (Yüce Noxus Generali) 0 numaralı kostümü
Kuzey Cephesinden Swain
Swain (Yüce Noxus Generali) 1 numaralı kostümü
Bilgewater'lı Swain
Swain (Yüce Noxus Generali) 2 numaralı kostümü
Despot Swain
Swain (Yüce Noxus Generali) 3 numaralı kostümü
Ejderha Efendisi Swain
Swain (Yüce Noxus Generali) 4 numaralı kostümü