Tarih boyunca birçok farklı adla anılan iblis Tahm Kench, Runeterra'nın nehirleri boyunca seyahat ederek bastırılamaz açlığını insanların sefaletiyle bastırıyor. Tuhaf şekilde çekici ve gururlu biri gibi görünse de fiziksel dünyada bir hovarda gibi salına salına dolaşarak kendisinden şüphelenmeyecek kurbanlarını arıyor. Bir kırbaç gibi kullanabildiği dili, tepeden tırnağa zırhla kaplı savaşçıları bile metreler ötesinden sersemletebiliyor ve avı guruldayan midesini bir boyladı mı bir daha asla bu dipsiz çukurdan geri dönemiyor.


Özellikler

Can
610 (+95 lvl)
Mana / Enerji
325 (+40 lvl)
Can Yenileme
6.5 (+0.55 lvl)
Saldırı Gücü
56 (+3.2 lvl)
Zırh
47 (+3.5 lvl)
Saldırı Hızı
610 (+95% lvl)
Büyü Direnci
32.1 (+1.25 lvl)
Hareket Hızı
335

Dostlar için Tüyolar

  • Destek olarak en büyük görevin kırılgan takım arkadaşlarının emniyetini sağlamaktır. Ham Yap'ın menzili ile bekleme süresini aklında tutarak doğru konum almaya çalış!
  • Kayış Gibi'nin aktif özeliğini ne zaman kullanacağını iyi hesapla. Bazen sonradan hasar almamak için kalkanı erkenden açmak iyidir, bazen iyileşme daha avantajlı olur.

Rakipler için Tüyolar

  • Tahm Kench'in Kayış Gibi yeteneğinin kalkan özelliğini kullanması, Nehrin Kralı'nın iyileşme kapasitesinin büyük bir kısmından vazgeçtiği anlamına gelir. Kayış Gibi'nin bekleme süresi dolana kadar yeni gri can biriktiremez. Bunları kendi lehine kullanmaya çalış!
  • Tahm Kench seni minyon tükürüp taciz ediyorsa, tükürdükten hemen sonra hasar takası için girişmeye bak. Ham Yap yeteneği bekleme süresinde olduğunda seni yiyemez, sen de takastan kazançlı çıkabilirsin.

Yetenekler

(Pasif)
Tadımlık

Tahm Kench saldırı ve yeteneklerini devasa cüssesiyle destekleyerek toplam can miktarına bağlı olarak fazladan hasar elde eder. Rakip şampiyonlara hasar verdiğinde Tadımlık yükleri biriktirir. Yük sayısı üçe ulaştığında bir rakip şampiyon üzerinde Ham Yap yeteneğini kullanabilir.

(Q)
Dil Yarası

Bekleme Süresi: 6 - Menzil: 800

Tahm Kench diliyle ani bir saldırı yaparak isabet ettiği ilk birime hasar verir ve onu yavaşlatır. Bu yetenek, üç adet Tadımlık yükü olan birimlere karşı sersemletme etkisi kazanır.

(W)
Ham Yap

Bekleme Süresi: 14/13/12/11/10 - Menzil: 250

Tahm Kench bir hedefi yutar ve ona azami can değerinin belli bir yüzdesini büyü hasarı olarak verir. Yutulan minyon ve canavarları beceri atışı yaparak tükürebilir, tükürülen birim düştüğü yerde alan etkili büyü hasarı verir.

(E)
Kayış Gibi

Bekleme Süresi: 6 - Menzil: 1

Tahm Kench gelen hasarı gri cana dönüştürür. Biriken gri can azalınca, gri can miktarın belli bir yüzdesi Can yenileme olarak Tahm Kench'e döner. Yetenek etkinleştirildiğinde mevcut bütün gri can bir kalkana dönüşür.

(NewR)
Lezzet Yolculuğu

Bekleme Süresi: 120/110/100 - Menzil: 4500/5500/6500

Tahm Kench haritanın başka bir yerine ışınlanır; bunu, yanına bir takım arkadaşını alarak yapabilir.


Kostümler

Tahm Kench
Tahm Kench (Nehrin Kralı) 0 numaralı kostümü
Tahm Kench Usta
Tahm Kench (Nehrin Kralı) 1 numaralı kostümü
Urf Kench
Tahm Kench (Nehrin Kralı) 2 numaralı kostümü