Karanlığın içindeki bıçak Talon, en beklenmedik anlarda saldıran ve daha alarm verilemeden ortadan kaybolan merhametsiz bir katil. Tehlikeli şöhretini, hayatta kalabilmek için dövüşmek, öldürmek ve çalmak zorunda kaldığı Noxus'un zorlu sokaklarında kazandı. Namıyla ün salmış Du Couteau ailesi tarafından evlat edinilmesinin ardından artık ölümcül mesleğini imparatorluğun hizmetinde, düşman liderlere, komutanlara ve kahramanlara suikast düzenlemek için kullanıyor. Tabii efendilerinin canını sıkacak kadar ahmaklaşan Noxus'luları ortadan kaldırmaktan da geri durmuyor.


Özellikler

Can
588 (+95 lvl)
Mana / Enerji
377.2 (+37 lvl)
Can Yenileme
8.5 (+0.75 lvl)
Saldırı Gücü
68 (+3.1 lvl)
Zırh
30 (+3.5 lvl)
Saldırı Hızı
588 (+95% lvl)
Büyü Direnci
39 (+1.25 lvl)
Hareket Hızı
335

Dostlar için Tüyolar

  • Rakibin arkasına geçip Noxus Diplomasisi'nin yakın dövüş saldırısını kullanmaya hazırlanmak için Katilin Yolu yeteneğini kullanabilirsin.
  • Gölge Saldırısı güçlü bir kaçış aracıdır ama grup halinde hücum ederken de saldırıya yönelik kullanılabilir.
  • Dövüşmeden önce hedefini seçmeyi unutma. Talon'un tüm yeteneklerini bir hedef üzerinde odaklamak yararlıdır ama bunları bölüştürmek seni çaresiz bırakabilir.

Rakipler için Tüyolar

  • Talon'un saldırıları fiziksel hasar verir. Ani hasarlarına karşı koyabilmek için başlarda zırh topla.
  • Talon bir savaştan kaçmak için büyük ölçüde Gölge Saldırısı'na ihtiyaç duyar. Gölge Saldırısı etkin değilken bariz şekilde daha savunmasızdır.
  • Haritada gezinme konusunda kimse Talon'un eline su dökemez. Nerede olduğunu sürekli takip etmeye özen göster veya saldırgan bir ilerleme stratejisi güderek Talon'u koridorda kalmaya zorla.

Yetenekler

(Pasif)
Bıçak Sırtı

Talon'un yetenekleri şampiyon ve destansı canavarlarda 3 defaya kadar birikecek şekilde Yara açar. Talon 3 Yara yükü olan bir şampiyona saldırdığında, hedefi zamanla büyük miktarda hasar alarak kanama geçirir.

(Q)
Noxus Diplomasisi

Bekleme Süresi: 0 - Menzil: 500

Talon hedef birimi bıçaklar. Eğer hedef birim yakın dövüş menzilindeyse bu saldırı kritik hasar verir. Yakın dövüş menzilinin dışındaysa Talon hedefine atılarak onu bıçaklar. Bu yetenek hedefi katlederse Talon bir miktar can ve bekleme süresi geri kazanır.

(W)
Biç Çek

Bekleme Süresi: 9 - Menzil: 650

Talon'un savurup çektiği hançerler, rakipleri her biçtiğinde fiziksel hasar verir. Bıçaklar dönüşleri sırasında ilave hasar verir ve isabet ettikleri birimleri yavaşlatır.

(E)
Katilin Yolu

Bekleme Süresi: 0 - Menzil: 725

Talon belli bir mesafe boyunca her tür yüzey şekli veya yapının üzerinden atlayarak ilerler. Bu yeteneğin kısa bir bekleme süresi vardır ama üzerinden atlanan yüzey şeklini uzun bir bekleme süresine sokar.

(R)
Gölge Saldırısı

Bekleme Süresi: 100/80/60 - Menzil: 550

Talon bıçaklarıyla bir çember oluşturur ve görünmez hale gelerek fazladan hareket hızı kazanır. Talon'un görünmezliği sona erdiğinde, bıçaklar onun bulunduğu yere çekilir. Bıçaklar her hareket ettiğinde, Gölge Saldırısı en az bir bıçağın isabet ettiği rakiplere fiziksel hasar verir.


Kostümler

Talon
Talon (Bıçağın Gölgesi) 0 numaralı kostümü
Hain Talon
Talon (Bıçağın Gölgesi) 1 numaralı kostümü
Kızıl Elit Talon
Talon (Bıçağın Gölgesi) 2 numaralı kostümü
Ejderbıçak Talon
Talon (Bıçağın Gölgesi) 3 numaralı kostümü
SSW Talon
Talon (Bıçağın Gölgesi) 4 numaralı kostümü
Kanlı Ay Talon
Talon (Bıçağın Gölgesi) 5 numaralı kostümü