Muhafızın Sureti Taric, Runeterra'nın hayat, sevgi ve güzellik bekçisi olarak akıl almaz bir güce sahip. Vazifesini ihmal ettiği için şerefi lekelenen ve bu yüzden memleketi Demacia'dan sürgün edilen Taric, günahlarının kefaretini ödemek için Targon Dağı'na tırmandı ve yıldızların arasında daha yüce bir vazifeyle karşılaştı. Böylece Kadim Targon'un gücünün yanı sıra Valoran'ın Koruyucusu unvanını da kuşanan Taric, artık Hiçlik'in sinsi ve karanlık hamlelerine karşı her an tetikte bekliyor.


Özellikler

Can
575 (+90 lvl)
Mana / Enerji
300 (+60 lvl)
Can Yenileme
6 (+0.5 lvl)
Saldırı Gücü
55 (+3.5 lvl)
Zırh
40 (+3.4 lvl)
Saldırı Hızı
575 (+90% lvl)
Büyü Direnci
32.1 (+1.25 lvl)
Hareket Hızı
340

Dostlar için Tüyolar

  • Cüretkâr'ın bekleme süresinde azalma etkisi; Donmuş Yürek, Buzdoğan Eldiven ve Ruh Gömleği gibi bekleme süresinde azalma kazandıran eşyaların Taric üzerinde olağanüstü güçlü olmalarını sağlar.
  • Düşük yüklerde kullanıldığında, Yıldız Işıltısı'nın iyileştirme etkisi mana açısından verimsiz hâle gelir ama Cüretkâr sayesinde Taric'in uzun vadeli hasarını büyük oranda arttırabilir.
  • Kozmik Titreşim'i son ana kadar saklayıp gecikmesi yüzünden birilerinin katledilmesini göze almak yerine, bir takım savaşının başlayacağını anlar anlamaz kullanmak daha faydalı olabilir.

Rakipler için Tüyolar

  • Taric'in ultisi olan Kozmik Titreşim, uzun bir duraklamanın ardından etki gösterir. Bu etki ortaya çıkmadan önce çatışmadan uzaklaşmak veya Taric'in takım arkadaşlarını katletme arasında çabuk seçim yapmaya çalış.
  • Taric, Cüretkâr pasifi sayesinde rakiplerine normal saldırı yaparak büyülerinin bekleme sürelerini azaltır. Takım savaşlarında onu yemlemeye ve koridordaki minyon dalgalarına yaklaştığında cezalandırmaya çalış.

Yetenekler

(Pasif)
Cüretkâr

Kullanılan büyüler, Taric'in sonraki 2 normal saldırısının güçlenerek ilave hasar vermesini, büyü bekleme sürelerinin azalmasını ve peş peşe hızlı saldırılar yapmasını sağlar.

(Q)
Yıldız Işıltısı

Bekleme Süresi: 3 - Menzil: 325

Biriktirilen yük miktarına bağlı olarak takım arkadaşlarını iyileştirir. Cüretkâr ile güçlenen saldırılar birer Yıldız Işıltısı yükü kazandırır.

(W)
Kristal Siper

Bekleme Süresi: 15 - Menzil: 800

Taric ve Kristal Siper altında olan takım arkadaşının zırh değerini pasif olarak arttırır.<br><br>Aktif olarak takım arkadaşlarından birine kalkan sağlar ve bu takım arkadaşı Taric'in yanında olduğu sürece Kristal Siper etkisinde kalır. Taric'in kullandığı büyüler, aynı zamanda Kristal Siper altındaki takım arkadaşı üzerinden de gerçekleştirilir.

(E)
Parıltı

Bekleme Süresi: 17/16/15/14/13 - Menzil: 610

Taric'in hazırladığı yıldız ışığı huzmesi, kısa bir gecikmenin ardından rakiplere büyü hasarı verir ve onları sersemletir.

(R)
Kozmik Titreşim

Bekleme Süresi: 160/130/100 - Menzil: 400

Kısa bir aranın ardından yakındaki takım arkadaşlarına kozmik enerji dalgaları gönderir ve etkilenen takım arkadaşlarının kısa bir süre hasar görmez hâle gelmelerini sağlar.


Kostümler

Taric
Taric (Valoran'ın Koruyucusu) 0 numaralı kostümü
Zümrüt Taric
Taric (Valoran'ın Koruyucusu) 1 numaralı kostümü
Beşinci Çağ Fedaisi Taric
Taric (Valoran'ın Koruyucusu) 2 numaralı kostümü
Kantaşı Taric
Taric (Valoran'ın Koruyucusu) 3 numaralı kostümü
Havuz Partisi Taric
Taric (Valoran'ın Koruyucusu) 4 numaralı kostümü