Bir zamanlar güçlü bir Noxus'lu cellat olan Urgot, uğruna pek çok can aldığı imparatorluk tarafından ihanete uğradı. Demir zincirlerle bağlanarak Zaun'un derinliklerindeki bir maden-hapishane olan Dehliz'e atıldığında, gücün gerçek anlamını öğrenmek zorunda kaldı. Tüm şehri kargaşaya boğan bir felaket anında madenden kaçan Urgot, şimdi şehrin yeraltı dünyası üzerine korkutucu gölgesini düşürüyor. Kurbanlarını bir zamanlar kendisini bağlayan zincirlerle kaldıran Urgot, yeni evini yaşamayı hak etmeyenlerden temizleyerek bir acı kuyusuna çeviriyor.


Özellikler

Can
585 (+88 lvl)
Mana / Enerji
300 (+45 lvl)
Can Yenileme
7.5 (+0.7 lvl)
Saldırı Gücü
63 (+4 lvl)
Zırh
39 (+4.25 lvl)
Saldırı Hızı
585 (+88% lvl)
Büyü Direnci
32.1 (+1.25 lvl)
Hareket Hızı
330

Dostlar için Tüyolar

  • Ayrı ayrı bütün bacaklarının bekleme sürelerini iyi takip et çünkü verdiğin hasarın büyük kısmını bu bacaklara borçlusun.
  • İmha ile rakiplere kilitlenmek için Çürüten Bomba veya Horgorü yeteneklerini tuttur. Bu sayede birden fazla bacağını hızla tetikleyebilirsin.
  • Ölümden Beter yeteneğini, hayatta kalamayacak kadar zayıf olduğunu bildiğin rakiplere sakla. Bu yetenek özellikle kaçan rakipleri ayıklamak için birebirdir.

Rakipler için Tüyolar

  • Urgot, kendi bekleme sürelerine sahip ve sadece kendi doğrultularındaki saldırılarla tetiklenen bacaklarını kullanarak rakiplerini havaya uçurmaya büyük önem verir. Bu tür çok sayıda saldırıdan isabet almamaya özen göster.
  • Urgot, İmha yeteneğiyle büyük miktarda hasar verip soğurur ama ateş ettiği sırada yavaşlar.
  • Ölümden Beter yeteneğine yakalanırsan etkisi geçene kadar infaz eşiğinin altına (azami canının %25'i) düşmemek için canını dişine tak.

Yetenekler

(Pasif)
Dehşet Saçar

Urgot'un normal saldırıları ve İmha yeteneği, bacaklarının düzenli olarak alev saçarak fiziksel hasar vermesini sağlar.

(Q)
Çürüten Bomba

Bekleme Süresi: 12/11/10/9/8 - Menzil: 800

Hedeflenen noktaya, fiziksel hasar veren ve patlama alanında kalan rakipleri yavaşlatan bir bomba fırlatır.

(W)
İmha

Bekleme Süresi: 13/12/11/10/9 - Menzil: 490

Urgot kendini kalkan korumasına alıp yavaşlarken bir yandan da silahını yakındaki rakiplerin üzerine boşaltır. Urgot'un kısa süre önce başka yeteneklerini isabet ettirdiği rakip şampiyonlara öncelik verir ve Dehşet Saçar'ı tetikler.

(E)
Horgörü

Bekleme Süresi: 16/15/14/13/12 - Menzil: 475

Urgot belli bir yöne hücum ederek şampiyon olmayan rakipleri ezer. Bir rakip şampiyonu yakalarsa durur ve bu şampiyonu yolundan uzağa savurur.

(R)
Ölümden Beter

Bekleme Süresi: 120/95/70 - Menzil: 1600

Urgot isabet ettiği ilk rakip şampiyona saplanan bir kimyasal delgi atar. Bu şampiyonun canı belli bir eşiğin altına düşerse Urgot onun zayıf olduğuna hüküm verip onu infaz edebilir.


Kostümler

Urgot
Urgot (Dehşet Makinesi) 0 numaralı kostümü
Dev Düşman Yengeçgot
Urgot (Dehşet Makinesi) 1 numaralı kostümü
Kasap Urgot
Urgot (Dehşet Makinesi) 2 numaralı kostümü
Savaş Makinesi Urgot
Urgot (Dehşet Makinesi) 3 numaralı kostümü