Bir zamanlar güçlü bir Icathia büyücüsü olan Zilean, vatanının Hiçlik tarafından yok edilmesine tanık olmasının ardından zamanın geçişini takıntı haline getirdi. Bu muazzam kayba üzülmek için bir an bile bulamayan büyücü, bütün olası sonuçları öğrenmek için kadim zaman büyülerine başvurdu. Teknik olarak ölümsüz hale gelen Zilean, artık geçmiş, şimdiki zaman ve gelecek arasında gidip gelerek etrafında akan zamanı eğip büküyor ve Icathia'nın yıkımını tersine çevirecek o yakalanması zor anı bulmaya çalışıyor.


Özellikler

Can
504 (+82 lvl)
Mana / Enerji
360.8 (+60 lvl)
Can Yenileme
5.5 (+0.5 lvl)
Saldırı Gücü
51.64 (+3 lvl)
Zırh
24 (+3.8 lvl)
Saldırı Hızı
504 (+82% lvl)
Büyü Direnci
30 (+0.5 lvl)
Hareket Hızı
335

Dostlar için Tüyolar

  • Saatli Bomba ve Başa Sar'ı birleştirerek iki Saatli Bomba'yı bir hedefe çabucak yerleştirebilirsin. İkinci bombayı yerleştirmek ilkini patlatır ve yakındaki tüm rakipleri sersemletir.
  • Zamanı Bük, takım arkadaşlarının rakipleri katletmesine yardımcı olabilir ya da kaybedilen bir savaştan kaçmaya yarayabilir.
  • Zaman Kayması takımının taşıyıcılarına saldıranları caydırmak için güçlü bir araçtır ama Zaman Kayması'nı çatışmada çok erken kullanmak rakibin erkenden hedef değiştirmesine ve yeteneğin etkisinin azalmasına neden olur.

Rakipler için Tüyolar

  • Zilean'ın hızını yakalayabilirsen, öldürücü darbeyi vurmadan önce ultisinin bitmesini beklemek bazen yararına olabilir.
  • Takım ona odaklanırsa Zilean zayıf bir şampiyondur; ama aksi halde öldürmesi çok zordur. Onu takım olarak öldürmeye çalışın.

Yetenekler

(Pasif)
Zaman Kumbarası

Zilean zamanı <font color='#BB55EE'>Deneyim</font> şeklinde biriktirir. <br><br>Takım arkadaşlarından birinin seviyesini tamamlamaya yetecek kadar <font color='#BB55EE'>Deneyim</font> biriktirdiğinde, takım arkadaşına sağ tıklayarak bunu aktarabilir. Zilean verdiği kadar <font color='#BB55EE'>Deneyim</font> de kendisi kazanır. Çatışmada kullanılamaz.

(Q)
Saatli Bomba

Bekleme Süresi: 10/9.5/9/8.5/8 - Menzil: 900

Hedef bölgeye doğru fırlattığı bomba, yakınından geçen birimlere yapışır (Şampiyonlara öncelik verir). Bomba 3 saniye sonra patlayarak alan etkili hasar verir. Yerleştirilen Saatli Bomba, başka bir Saatli Bomba tarafından erken patlatılırsa, ek olarak rakipleri sersemletir.

(W)
Başa Sar

Bekleme Süresi: 14/12/10/8/6 - Menzil: 600

Zilean diğer temel yeteneklerinin bekleme sürelerini azaltarak kendini önündeki çatışmalara hazırlayabilir.

(TimeWarp)
Zamanı Bük

Bekleme Süresi: 15 - Menzil: 550

Zilean herhangi bir birimin etrafında zamanı büker, kısa süreliğine rakip birimlerin Hareket Hızı azalır, takım arkadaşlarınınki ise artar.

(ChronoShift)
Zaman Kayması

Bekleme Süresi: 120/90/60 - Menzil: 900

Zilean dost bir şampiyonun üzerine koruyucu bir zaman rünü işler ve ölümcül hasar alması halinde, zamanda geri dönmesini sağlar.


Kostümler

Zilean
Zilean (Zaman Bekçisi) 0 numaralı kostümü
Yaşlı Aziz Zilean
Zilean (Zaman Bekçisi) 1 numaralı kostümü
Hippi Zilean
Zilean (Zaman Bekçisi) 2 numaralı kostümü
Shurima Çöllü Zilean
Zilean (Zaman Bekçisi) 3 numaralı kostümü
Zaman Makinesi Zilean
Zilean (Zaman Bekçisi) 4 numaralı kostümü
Kanlı Ay Zilean
Zilean (Zaman Bekçisi) 5 numaralı kostümü