Kadim ve büyülü bir felaketten doğan Zyra doğanın hiddetinin vücut bulmuş hali, bitki ile insanın çekici bir birleşimidir ve her adımda yeni canlılara hayat verir. Valoran'ın fanilerini yalnızca tohumlardan yetişen yavruları için birer kurban olarak görür ve onları ölümcül dikenleriyle delik deşik etmekten asla çekinmez. Henüz gerçek amacı keşfedilmemiş olsa da Zyra dünyanın dört bir yanını dolaşarak onu koloniler kurmaya ve diğer tüm hayatı yok etmeye iten içgüdülerini takip etmektedir.


Özellikler

Can
504 (+79 lvl)
Mana / Enerji
334 (+50 lvl)
Can Yenileme
5.5 (+0.5 lvl)
Saldırı Gücü
53.376 (+3.2 lvl)
Zırh
29 (+3 lvl)
Saldırı Hızı
504 (+79% lvl)
Büyü Direnci
30 (+0.5 lvl)
Hareket Hızı
340

Dostlar için Tüyolar

  • Büyü yaptıktan sonra geçiş yoluna yerleştireceğin tohum, büyük olasılıkla çok doğru bir yerde olacaktır.
  • Tohumlar takımına görüş sağlar.
  • Zyra pusu konusunda harikadır. Çalılığa tohumlardan oluşan bir tuzak kurup, rakipleri tuzağa çekmek için fırsat kolla.

Rakipler için Tüyolar

  • Zyra'nın tohumları, üzerlerine basılarak yok edilebilir. Sen üstlerine basarken, Zyra bitki filizlendirmeye yeltenirse son anda çekilmeye çalış.
  • Bitkileri kendisinden fazla uzağa yerleştiriyorsa Zyra'ya yaklaşmak akıllıca olabilir.
  • Bitkiler tıpkı totemler gibi saldırı ve etkilerden sabit hasar alır. Ayrıca kendi başlarına bırakıldıklarında kısa sürede yok olurlar.
  • Çatışmayı farklı bir alana taşırsan, Zyra'yı biriktirdiği tohumların sağladığı avantajdan mahrum bırakabilirsin.
  • Zyra'nın W yeteneğiyle ektiği tohumlar hem daha büyük ve farklı renklidir hem de Zyra'nın takımına bir miktar görüş sağlar.

Yetenekler

(Pasif)
Diken Bahçesi

Zyra çevresine düzenli aralıklarla tohumlar eker. Seviye atladıkça daha hızlı ekilen tohumlar, 30 saniye etkin kalır. Rakip şampiyonlardan biri bir tohumu ezerse, ezilen tohum ölür.<br><br>Zyra tohumların yakınında yetenek kullandığında tohumlardan bitkiler filizlenir. Aynı hedefe birden fazla bitki saldırırsa, fazladan saldırı yapan bitkiler daha az hasar verir.

(Q)
Ölümcül Sarmaşık

Bekleme Süresi: 7/6.5/6/5.5/5 - Menzil: 800

Yere yayılan kalın, dikenli sarmaşıklar patlayarak çevredeki rakiplere büyü hasarı verir. Bir tohumun yakınında kullanılırsa, Ölümcül Sarmaşık rakiplere uzaktan saldıran bir Diken Tüküren bitkisi filizlendirir.

(W)
Aşırı Büyüme

Bekleme Süresi: 0 - Menzil: 850

Zyra'nın ektiği tohum, 60 saniyeye kadar varlığını korur. Tohumlar, yakınlarında Ölümcül Sarmaşık veya Kapan Kökler yetenekleri kullanıldığında filizlenerek Zyra için savaşan bitkilere dönüşür. Zyra aynı anda birden fazla tohum bulundurabilir ve rakip katletmek Aşırı Büyüme'nin yenilenme süresini azaltır.

(E)
Kapan Kökler

Bekleme Süresi: 12 - Menzil: 1100

Zyra'nın yerden gönderdiği sarmaşıklar hedefi sarmalayarak ona hasar verir ve rastladıkları rakipleri yere sabitler. Bir tohumun yakınında kullanılırsa, Kapan Köklerden bir Sarmaşık Kamçı filizlenerek kısa mesafeli saldırılarla rakibin Hareket Hızını düşürür.

(R)
Boğardikenler

Bekleme Süresi: 130/120/110 - Menzil: 700

Zyra hedef noktada çarpık bir fide oluşturur; fide büyürken tüm rakiplere hasar verir ve temas ettiği rakipleri havaya savurur.


Kostümler

Zyra
Zyra (Dikenli Cazibe) 0 numaralı kostümü
Alev Alev Zyra
Zyra (Dikenli Cazibe) 1 numaralı kostümü
Mezar Çiçeği Zyra
Zyra (Dikenli Cazibe) 2 numaralı kostümü
SKT T1 Zyra
Zyra (Dikenli Cazibe) 3 numaralı kostümü
Ejder Büyücüsü Zyra
Zyra (Dikenli Cazibe) 4 numaralı kostümü